Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.12.2010

!!!!!!!OPOŽDĚNÝ DÁREK OD JEŽÍŠKA!!!!!!!

Obrazek

Dnešním dnem DANTES oficiálně získává k užívání titul 

Více smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíCHAMPION POLSKIVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke stažení

Obrazek

 

25.12.2010

Svátek vánoční jsme strávili  v krásně zasněžené přírodě okolo našeho domova, Dantík byl moc spokojený, řádil ve sněhu a samou radostí  štěkal do okolí....

Obrazek

 

 

 

 

 

24.12.2010

ŠTĚDRÝ VEČER NASTAL..........

prožili jsme ho v kruhu rodinném, štědrovečerní večeře se povedla a pod stromečkem nám Ježíšek nechal krásné dárky !!! Samozřejmě nezapomněl ani na Dantíka, takže pod stromečkem našel pořádnou kost, sušená ouška a další laskominky. 

Obrazek

6.12.2010

Jelikož nám doma havaroval PC, nemohli jsme aktualizovat. Ale zase nic tak závratného se u nás neudálo. Jen nám napadlo docela dost sněhu, Dantes řádí jak polární mědvěd, každého, k nám i od nás, doprovází štěkotem a vynucuje si házení koulí do toho nejhlubšího sněhu. Naše vánoční výzdoba na zahradě svítí široko daleko, opět jsme nemohli vynechat Dantíkův koteček, takže mu to krásně svítí v celém příbytku.Více smajlíků ke stažení

Více smajlíků ke stažení

Více smajlíků ke staženíVčera doprovázel Mikuláše i čerty kolem celého plotu, každého oznamoval hurónským štěkotem, takže ani čerti moc nestrašili a raději hledali bezpečnější území. Letos poprvé jsme si doma udělali vlastní adventní věnec, k výrobě nám posloužila naše vlastní kroucená vrba a musím uznat, že se manželovi opravdu povedl. Velké ohodnocení mu dal i náš syn Ondra, který prohlásil...jůůů tatííí, s tím se můžeme živit na vánočních trzích ! Více smajlíků ke stažení

Kamarádům a známým jsme poslali vánoční a novoroční přáníčko.

Obrazek

 

24.11.2010

Více smajlíků ke staženíPřed 12ti lety jsem si chvíli pospala na porodním sále a vzbudil mě až pláč mého právě narozeného syna Ondry......

ONDRO, PŘEJEME TI VŠE NEJLEPŠÍ K DNEŠNÍM NAROZENINÁM, HLAVNĚ ZDRAVÍ, PLNO RADOSTÍ, SMÍCHU A AŤ SE TI PLNÍ TVÁ PŘÁNÍ !!!

Více smajlíků ke stažení  

20.11.2010

SVEDENÍ KLABZUBÁCI

Naši Klabzubáci se zúčastnili Svodu mladých hovawartů v Mladé Boleslavi. Všichni se chovali přímo ukázkově, mají bezva kamarádskou a přátelskou povahu, jsou plní energie a moc se mi všichni líbili.  Děkuji všem páníčkům za jejich účast a hlavně za všechnu péči, socializaci a lásku, kterou svým chlupatým miláčkům věnují.

Svodu se zúčastnili : černý Caspar Cale, černá Cute Chaya, černoznakatý Crosby a pak plaváci Clipper, Clyde Boy, Captain Brut a plavanda Cailin Sun.

Jelikož jsem dělala zapisovatelku ve svodovém kruhu, měla jsem tak možnost pozorovat, srovnávat a opravdu jsem na Klabzubáky pyšná. Určitě se v hovawartím světě neztratí ! Fotky nám poskytly naše kamarádky Míša Václavů a Jana Hnátková. Moc jim děkuji a přidávám na jejich alba odkaz. Až budu mít doma spravený PC, tak si udělám výběr.

foto Míša     foto Jana 

Obrazek

plaváci zleva : Cailin Sun, Clyde Boy, Captain Brut a Clipper

Obrazek

černí zleva : Cute Chaya, Caspar Cale a čzn Crosby

18.11.2010

1.NAROZENINY VRH C KESIDY Více smajlíků ke stažení

Klabzubáci mají narozeniny, my máme přání jediný, štěstííí, zdravííí, štěstííí, zdravííí...hlavně to zdravíííí !!!!! 

Naši chlupatí synové a dcery, přejeme Vám stále plnou misku dobrot, trochu těch dětských lumpáren, plno radosti se svými páníčky a ať se Vám daří vše, do čeho se společně pustíte !!!

Váš taťulda posílá všem pořádnou lízanou pusu od ucha k uchu a celá naše smečka pořádné pomuchlování a klepeme packou !!!

 Více smajlíků ke stažení

17.11.2010

Kdo nic nedělá, nic nezkazí....naše dnešní motto !

Snažili jsme se dnes pokořit stopu dle FPR 1, bohužel marně. Dantes na mě zase vymyslel další kulišárnu, kterou v tréninku nedělá a asi se rozhodl, že mě s ní překvapí právě na zkoušce. Zkoušky se konaly v ZKO Lovosice, děkujeme panu rozhodčímu a pořadatelům za prima atmosféru, občerstvení plno perfektní a účastníkům zkoušek  za fair play. Sice jsem po zkoušce měla česnekovo gulášové myšlenky a balila se vším saky paky, ale po rozboru s naší výcvikářkou Ivetou - děkujeme ! jsem se rozhodla, dát ještě Dantesovi šanci.

Naše kamarádka Bára složila se svojí hovawartkou Aishou Hali Gali FPR 2...gratulujeme !!

Fotky ze zkoušek, které pořídila paní Iveta najdete zde 

08.11.2010

VÍKENDOVÁ NOVINKA

1. Naše dcera Cailin Sun Kesidy nám opět udělala obrovskou radost, citujeme z emailu od její paničky Evy :

Obrazek".... musíme se
pochlubit za krásné 2 místo v závodě o pohár BHKV, který se v sobotu
konal na našem domovském klubu. Povedlo se nám v kategorii ZZO
získat 56 bodů a tím pádem jsme se dělili o první místo s
dobrmanem
, který měl také stejný počet,ale rozhodčímu se líbil o kousek víc.
Na 3 místě skončil náš kamarád z klubu s 55 body takže nám šlapal
celý závod na záda.Stejně ale byla Cailin moc šikovná a paničce
udělala ohromnou radost.Jupí,jupí.
Celkem soutěžilo 25 psů ve 4 kategoriích a i počasí nám vyšlo a
nepršelo,no prostě moc hezký den plný zážitků. "

Více smajlíků ke stažení!!!!!MOC GRATULUJEME !!!!Více smajlíků ke stažení

Obrazek

2. Další novinkou je, že náš synek Crosby Kesidy si svojí bezva povahou a poslušností vysloužil od svých páníčků - Mirky a Standy... VLASTNÍ WEBOVOU PREZENTACI...koukněte !

Více smajlíků ke staženíOběma potomkům opravdu moooc děkujeme za skvělé zprávy a jejich páníčkům za skvělou péči, kterou jim ze srdce dávají !!!!Více smajlíků ke stažení

31.10.2010

"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl, a když kouká aby byl a je, tak má být to co je  a nemá být, to co není, jak tomu v mnoha případech je." 

Jan Werich

Malou vzpomínkou jsme si dnes vzpomněli na, nám velice oblíbeného, humoristu, herce a suprového člověka, kterého jsem jako malá holka  (9 let) měla tu čest poznat na vlastní oči , jelikož můj tatínek byl jeho velkým fandou. Jeho výše uvedené moudro bylo u nás doma velice uznávané a je to moje velká vzpomínka na dětství.  Dnes je tomu právě 30 let, co nás Jan Werich opustil a loučil se slovy.....a mějte se tu dobře ! 

29.10.2010

Koukněte se jak nám vyrostli naši dva Klabzubáci - Crosby Kesidy a Cadett Chuck Kesidy. Za jejich fotky mooc děkuji jejich páníčkům. Moc se těším na setkání všech Klabzubáků na svodu mladých v Mladé Boleslavi v listopadu 2010. 

21.10.2010

Přidáváme fotky z našeho výcviku, který probíhá v Psí škole Bobík pod vedením perfektní výcvikářky paní Ivety Soukupové.

Více smajlíků ke staženíVčera jsem byla s Dantíkem na procházce a udělala jsem dle svého momentálního nápadu improvizační stopu. Pro neznalé uvedu co to obnášelo : místo výchozího kolíku posloužil kámen, místo kuřátka obyč. pamlsky a na konci stopy čekal na Dantese místo známého předmětu jeho oblíbený tenisák, který jsem skryla mezi 4 hroudy zeminy, aby nebyl vidět. Jestli jste včera náhodou slyšeli v dáli obrovskou a nepřeslechnutelnou radost, tak to prosím bylo větrem zaváto od naší Zlosyně. Neb Dantes se opravdu překonával. Stopa byla položena na úplné hlíně, ani stéblo travičky, byla 80 kroků dlouhá s jedním lomem. Strašně ho to bavilo ( vrtění ocásku ) a na konci, když zalehnul oblíbený tenisák, neznala jeho i moje radost mezí. Hned jsem mu nalezený tenisák házela po poli, lítal tam jak motorová myš, čumák od hlíny, ale ty neskutečně šťastné oči, škoda, že jsme byli na procházce sami, neb tohle by určitě stálo za video. To se nám to usínalo.... Více smajlíků ke stažení  

11.10.2010

VÍKENDOVÁ NOVINKA

10.10.2010 Naše dcerka Cailin Sun Kesidy složila svou první zkoušku - ZZO  a byla za svou snahu a body moc pochválena !!! Máme neskutečnou radost, protože je jí teprve 10. měsíců a už je to taková pracovitá šikulka.

Více smajlíků ke staženíMOC GRATULUJEME !!!!! Více smajlíků ke stažení

10.10.2010

ObrazekPřišly nám krásné fotky synka Cadetta Chuck Kesidy z Brna. Slovní hodnocení, které bylo připojeno nás také potěšilo....."Roste a lumpačí, ale je to naše zlato!!!!" Moc děkujeme !!!

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.9.2010

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - WROCLAW (PL)Více smajlíků ke stažení

ObrazekOpět jsme vyjeli do Polska, tentokrát do 300km vzdálené Wroclawi. Věřte, že jsme se museli všichni vzájemně přemlouvat, abychom vůbec vyjeli. Venku lilo jako z konve celou noc i brzké ráno, všude plno vody, říkala jsem si, že vystavování venku na Olympijském stadionu bude připomínat koupání po kolena ve vodě.... Celou cestu pršelo, příjezdem do města Wroclaw se stal menší zázrak v počasí...přestalo pršet, ukázalo se i sluníčko a my jsme mohli suchou nohou dojít až ke kruhu. Nevěřícně jsme při tomto úkazu kroutili hlavou....

A jak jsme dopadli : nástup do třídy otevřené....

Více smajlíků ke staženíVÝBORNÝ 1  CWC  CACIB   BOBVíce smajlíků ke stažení

fotoreportáž najdete zde a psanou reportáž připravíme !!

Děkujeme všem kamarádům a známým, že nám opět drželi palce, protože to opravdu zabralo a my si tímto kapitálním úspěchem můžeme zažádat o titul " POLSKÝ ŠAMPION "Více smajlíků ke stažení

Obrazek

 

18.9. - 19.9.2010

SRAZ CHS KESIDY - KEMP VELKOPAŘEZITÝ V ŘÁSNÉ U TELČE

Jedním či dvěma slovy nelze vyjádřit vše, co jsme o uplynulém víkendu zažili, prožili, viděli a hlavně z čeho jsme měli obrovskou radost.  Reportáž a fotky už taky spatří světlo světa. Takže měli jsme se krásně, počasí jak na objednávku, všichni hafíci (vrh A,vrh B, vrh C) a jejich páníčci byli opravdu skvělí, všichni se chovali vzorně, kamarádsky, sportovně a nám tím udělali strašnou radost. Kdo neprožil, neuvěří, jaká je to radost vidět běhat potomky po milovaném psovi, který je Vaším zlatíčkem. Najednou máte těch zlatíček víc a víc. Sledujete podobu, chování,grimasy a oba rodiče (Awe Kesidy a Dantes GM) byli ve všech těch zlatíčkách obtisklí jak razítko na úředním papíře. Je to vlastně odměna pro chovatele  za všechno to snažení kolem psího dění...výchova, výcvik,výstavy,uchovnění a pak krytí ... Moje láska ke psům je tímto opravdu naplněna až po okraj ! Děkujeme manželům Baudyšovým i Janě, že nám to dopřáli !!! 

Více smajlíků ke stažení

Více smajlíků ke staženíDěkuji všem za krásná přání k narozeninám, které jsem měla v neděli, dostala jsem ode všech krásný dárek...být tam s nimi....a omlouvám se, že jsem nic neřekla, ale jistě všichni pochopí, že o moje narozeniny na srazu nešlo, šlo hlavně o potomky CHS Kesidy !! Více smajlíků ke stažení

Obrazek

Vrh C  Kesidy - zleva: Clyde Boy,Crazy Lady - Jiskra,Cadett Chuck, Cailin Sun, Crosby, Creme Cheesy, pyšný otec - Dantes Gora Monte, hrdá matka Awe Kesidy 

15.9.2010

I když dlouho neaktualizujeme, neznamená, že sedíme doma za pecí. Poctivě s Dantíkem trénujeme stopy, dneska se opět  chystáme do Roudnice za paní Ivetou Soukupovou, ukázat, jestli už jsme zase udělali nějaký ten krok kupředu.

ObrazekAle věc důležitá, která nás čeká o tomto víkendu je setkání CHS Kesidy se svými odchovanci. Jelikož jsme před  rokem, naším prvním krytím, do této rodiny vstoupili také a máme tam svoje Klabzubáky, jedeme se na ně podívat. Moc se na všechny těšíme a pomuchlování nebude brát určitě konce. Obrazek

ObrazekDostali jsme fotky Cerberuse (Ali) až z dalekého Finska, a vzápětí přišel email od Cailin Sun Kesidy.  Koukněte, jak vyrostli....Cailinku uvidíme naživo právě o víkendu. Moc se těšíme !!!   

 

Cerberus Kesidy ve Finsku

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Cailin Sun Kesidy 

 

 

 

 

 

 

1.9.2010

Více smajlíků ke staženíOpět nám začal v rodině školní rok. Letos je to opravdu napnutý vstup, neb starší syn právě vstoupil do maturitního ročníku a mladší na druhý stupeň ZŠ. Tož hoši....vykročili jste pravou...tak hodně úspěchů !!!Více smajlíků ke stažení

Mě potkala lehčí forma podzimní chřipajzny, takže jsem dnes rovnala postel pod 2 peřinami a klepala kosu s nudlí u nosu.Více smajlíků ke stažení Hlavně mě štve, že se tento týden nedostanu na cvičení s Dantíkem, ten natěšeně čeká na zahradě a každého příchozího vítá s uzlem v tlamě. Snad o víkendu vyrazíme aspoň na menší procházku.Více smajlíků ke stažení

Určitě tušíte, že nám VDčková odysea v Lipsku nezkazila naší výstavní zálibu a tak jsem přihlásila Dantíka na MVP do WroclawiVíce smajlíků ke stažení, která se koná 26.9.2010. Na Speciální výstavu do Kroměříže letos nejedeme, ale i tak budeme držet všem kamarádům palce. 

26.8.2010

ObrazekOpět jsme po delší pauze zavítali do Psí školky Bobík, kterou vede Iveta Soukupová. Dnešní cvičení mi udělalo velkou radost, neboť Dantes se opravdu snažil, jak na stopě, tak při poslušnosti. Paní Iveta nám udělala video z naší krátké motivační stopy, přidala komentář a též vytvořila fotky.  DĚKUJEME !!!!Společně s námi cvičila a stopovala i Aisha Hali Gali s paničkou Bárou. Bylo to moc pěkné odpoledne, které si určitě brzo zopakujeme.

 

25.8.2010

Fotky z výstavy v Lipsku.

Obrazek

21.8.2010 - 22.8.2010

Přátelé, kamarádi......jak začít....jistě hoříte zvědavostí, jaké další tituly jsme přivezli do sbírky...no řeknu Vám, vylézt na Mont Everest by mi asi přišlo dneska jednodušší, než o víkendu uspět s plavým psem v Lipsku. Ale popořadě to najdete v reportáži. Zde jen ve zkratce, která to stejně všechno neosvětlí do detailů, jak Dantík k VDčkům přišel.

Mezinárodní výstava - VD

Národní výstava - VD 3

Jak je naším zvykem, hledáme na všem hlavně ty pozitiva...takže cesta se zdařila, ubytování bylo krásné, společnost kamarádů bezvadná, návštěva památky napoleonských válek také a hlavně, přijeli jsme domů zdraví, nepokousaní a plni zážitků. Přiznávám, že z výstavy ty zážitky nejsou zrovna nic pozitivního. Fotky zpracujeme a přidáme co nejdříve. Jdeme psát reportáž.

Děkujeme i přes mírný neúspěch všem kamarádům za držení palců, važíme si jejich zájmu i přízně  a doufáme, že nám zůstanou i nadále  naklonění.Více smajlíků ke stažení

20.8.2010

Více smajlíků ke staženíAž pohledem do kalendáře nám dochází, že se prázdniny překulily do své závěrečné fáze a čas dovolených už taky odpočítal své poslední dny.  Během měsíce srpna jsme viděli plno krás v Chorvatsku, kde moře bylo průzračné, příroda nádherná a atmosféra letních městeček romantická. Samozřejmě se s Vámi brzo podělíme o fotky a zážitky. Více smajlíků ke staženíDantes doma hlídal spolu se synem dům, zahradu a užíval si procházek a koupání do pískovny a okolí. Nezapomínáme ani na cvičení a tak domácí příprava stále probíhá, dokopáváme se i do stopiček, neb terény v okolí už vypadají jako stopařské. Aby naše pejskařské úsilí bylo dokonalé, chystáme se i na výstavu.  A to rovnou dvoudenní do Lipska (D).Více smajlíků ke stažení V sobotu bude mezinárodní a v neděli národní výstava. Společnost nám budou dělat kamarádi Bára s Romanem a jejich čzn fešanda Aisha Hali Gali. A premiéru bude mít i náš hovibus, neb jsme zapracovali na supr ubytování pro dva psy v kufru, které vytvořil náš páníček. Moc mu za to DĚKUJEME !!!! Oběma nájemníkům se v něm moooc líbí. Tak nám kamarádi a známí držte palce, aby se nám dařilo !Více smajlíků ke stažení

Více smajlíků ke staženíBohužel nás v Chorvatsku zastihla i strašně smutná zpráva.....našim kamarádům Tyslíkům odešla 10.8.2010 do psího nebe i jejich berňačka Jollynka, která statečně, leč marně bojovala s onemocněním štítné žlázy a selháním ledvin. Je nám to opravdu strašně líto a máváme Jollynce do psího nebíčka, kde už jistě našla svou kamarádku Santa Conny Gasko Prim. Nezapomeneme !!!! Více smajlíků ke stažení 

27.7.2010

Jelikož jsme byli v Rakousku moc spokojení, poskytujeme tipy na ubytování a  cestovatelské "vychytávky".

ObrazekSalzburg : je velice výhodné zakoupit si ve městě "Salzburg Card" - cestovatelskou kartu, kterou nabízí každé infocentrum a nebo i jednotlivé hotely. Na 24h stojí 25 Euro, na 48h stojí 33 Euro /na osobu. Pomocí této karty máte vstup do památek ve městě zdarma, také se zdarma svezete místní MHD, která jezdí ke všem památkám, svezete se lanovkou na horu Untersberg, lodí po Salzbachu, navštívíte zdarma i vodní hrad Hellbrunn příp. místní ZOO,pivovar Stiegl. Samozřejmostí je i návštěva salzburgského hradu, kam Vás též vyveze lanovka. Když jsme to v průvodci sečetli, tak jsme se dostali na úsporu 42Eur, když jsme měli kartu na 48h na osobu. Ubytování jsme měli pěkné v hotelu Snooze, který byl 5 zastávek busem od centra. 

 

ObrazekOkolí Kaprunu : Máme supr tip na ubytování v českém hotelu Praga nedaleko lanovky na Kinsterhorn (2km) a  jezera Zell am See (7km). Nabízí velice příjemné ubytování a stravu (polopenze) a ochotný personál. Můžeme opravdu doporučit ! Letní i zimní radovánky na Kinsterhornu, Glosclokneru ( horská alpská silnice), Krimmlské vodopády (50km od ubyt.), projížďky po jezeře Zell am See, Kaprunská jezera.  I v této lokalitě lze využít Kaprun+Zell am See Card - cest. karta, kterou mají na 6 dní. Jelikož jsme v oblasti byli jen 2 dny, tak jsme jí nekupovali pro její nevyužití. 

Omlouvám se všem, kteří na našich stránkách hledají jen "psí novinky", ale naše povědomí ví, že hovíkáři jsou velcí cestovatelé a že tyto informace mohou hojně využít.  Více smajlíků ke stažení  

21.7.2010

Začátek léta a ukrutné vedro zasáhlo i nás. Jsme rádi, že přežíváme. Dantík se chodí koupat do pískovny a když už panička vedrem leze po čtyřech, vezme za vděk i vodou z hadice.  Na procházky vyrážíme opravdu jen pozdě večer, to už zase s sebou nebereme foťák.  V posledních dnech jsme vyrazili na první samostatnou dovolenou.....tudíž bez dětí i Dantíka. Oslavili jsme s manželem 19.výročí svatby Více smajlíků ke staženía přání nás obou bylo, strávit ho nějak romanticky. Vyrazili jsme tedy do Rakouska, do města Salzburk a pak i okouknout krásné Alpy v okolí Kaprunu. Sice to byly jen 4 dny, ale užili jsme si je báječně, stihli jsme prohlédnout plno památek, povozit se lodí, lanovkou a i si udělat výšlap na Krimmlské vodopády.  Fotky najdete zde, doporučuji udělat si velké kafe a časovou rezervu, je jich totiž trochu víc, rovných 818ks. Ale jistě chápete, že nešlo jen chodit a nefotit.

Naši kluci naší absenci přečkali v pohodě, Ondra je na táboře a Arnošt brigádničí a nechal se hlídat Dantíkem. Děkujeme jim, že nám tuto pidi dovolenou dopřáli.

Obrazek

První pololetí roku 2010 najdete zde