Jdi na obsah Jdi na menu
 


rok 2013

8. 1. 2014

 

31.12.2013

Tak nám skončil další rok, ve kterém jsme prožili plno krásných zážitků a úspěchů. Dlouho jsme neaktualizovali, na nás nezvyklý fakt, ale z důvodu pracovní vytíženosti nezbýval čas.

Všem přejeme krásné vánoční svátky, klid, zdraví a pohodu do nového roku 2014 !

Co se během prosince událo?

Vnoučátka v CHS Awedante krásně prospívají, většina z nich má již své páníčky a my sledujeme jejich pokroky.

Zúčastnili jsme se 14.12.2013 Vánočního závodu CHS Seahawk, kde jsem přihlásila Dantese GM na kategorii ZZO. Zase po delší době jsme si oprášili znalosti ze zkoušky a musím Dantese pochválit, nic nezapomněl a vše mu pěkně šlo. Chůzi u nohy jsme měli krásnou, až jsem byla sama překvapená. Aport byl ze začátku taky pěkný, ale pak Dantesovi v trávě zavoněla fenečka a bylo vymalováno, aport nechal tam kde je a zapíchnul se do trávy a užíval si pachů. Pak jsem ho ještě já (nepozorná, kam se odkládá na odložení pes a fena) odložila na místo pro feny, takže jsem si vlastně přivodila sama infarktové stavy na odložení. Pravda, Dantes místo neopustil, ale nezůstal ležet a očuchal vše okolo sebe. Nooo což, vyneslo nám to 10. místo. Hlavně jsme si zase užili psů a lidiček a moc děkujeme za milou podporu Lindě (panička Barda), která ač by se měla učit na zkoušky VŠ, tak s námi trávila celý den na cvičáku. Večer byl zakončen perfektním bowlingovým kláním a výbornou večeří. Děkujeme Aničce a Lukášovi za uspořádání celé akce !!!! Odnesli jsme si plno pozorností od sponzorů ! Za rok naviděnou !!!!

5.11.2013

Enninka hárá a Dantes toho má plnou hlavu !

4.11.2013

Hurááááá - Dantes GM se stal dědečkem !!!!

Dcerka Dantíka - Cailin Sun Kesidy se stala maminkou !!!!!

 

Chovatelská stanice Awedante nabízí možnost předběžné rezervace na štěňátka hovawarta s PP z výběrového vrhu. Předpoklad výborného exteriéru / matka Ch. ČR,SR + otec Ch.ČR,SR,Polska, C.I.B a oba Grand šampioni / a výborných povah. Budou vhodná pro zájemce na výstavy a chov, ale i do sportu. Jedná se také o pracovní spojení / matka 11 pracovních zkoušek + otec 13 pracovních zkoušek/. Odchov v rodinném prostředí. Štěňátka budou k odběru na vánoce, nebo po dohodě kdykoliv později. V době odběru budou tetovaná, očkovaná, odčervená a budou mít europas. Každé štěně dostane chovatelský balíček. Pro více informací kontaktujte Evu Hajšmanovou: www.cailin.estranky.cz , tel: +420737315367 Nezávazná návštěva po domluvě vítána.

3.11.2013

Fotky z oslavy Enninčiných 2. narozenin

Fotky z bonitace Enninky od Lindy - děkujeme !!!

2.11.2013 - 3.11.2013

Nefertiti Ennie Barte Prim :

2.11.2013 Mezinárodní výstava Double CACIB Praha

Třída otevřená - Výborná 4 (rozh. L. Kukla)

3.11.2013 Mezinárodní výstava Double CACIB Praha

Třída otevřená - Výborná (rozh. V. Adlt)

Enninka si výstavu se mnou moc užila, krásně se předváděla a všechny kamarády s radostí přivítala ! Děkujeme za podporu mé rodině, Lindě Luksa od Bardíka a Jance Feránové.

Na výstavě se též prezentoval Dantesův plavý syn

2.11.2013 - Bard Debbie-Ann - třída mladých - Výborný

3.11.2013 - Bard Debbie-Ann - třída mladých - Velmi dobrý

Moc mu gratulujeme a chválíme bezva předvedení v jeho věku 10 měs. Mají to s paničkou Lindou krásně natrénované a secvičené !!

Všem kamarádům též gratulujeme !!

Fotky 2.11.2013 , 3.11.2013

Za fotky děkujeme Jance !

1.11.2013

Všichni známí už to vědí,
že naše Enninka je v centru dění.
Slaví dneska již 2 roky,
má na kontě již pokroky.
Stala se nedávno dospělou,...
nám radost udělala obrovskou !
Přejeme Ti naše zlatíčko chlupaté,
ať zdravíčko máš netknuté,
ať lásky máš velkou hromadu,
ať neztrácíš dobrou náladu,
ať veselé zážitky Tě čekají,
a věř, že všichni doma Tě milují.
Krásné narozeniny Enninko !!!!

Více smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke stažení

27.10.2013

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - CHOVNÁ FENA

Dnes jsme absolvovali s naší Enninkou bonitaci hovawartů v Mladé Boleslavi. Jako jedna z nejmladších fenek úspěšně zvládla povahový test, který dostala ohodnocený 98 body ze 100 možných. Viditelně si to se mnou moc užívala, vše vesele prožívala a vykonávala a udělala mi tím obrovskou radost ! Pak jsme spolu ještě zažily posouzení v kruhu na exteriér, kde jsme byly pod přísným okem pana rozhodčího - Kukly Ladislava a bonitační komise. Byl nám stanoven bonitační kód 5/2a,4e,4f,S5/S. Enninka se krásně předvedla, její pohyb byl velice kladně ohodnocen slovně od pana rozhodčího a já se mohla jen a jen usmívat. Jak to tak bývá, dochází mi to až nyní, samozřejmě tento velký úspěch doma náležitě oslavujeme a Enninka dostala plno pamlsků a je dosytosti pomuchlovaná a opusinkovaná !! Děkujeme všem, kdo nám drželi palce, kdo nám fandí a samozřejmě i podpoře přímo na místě - kamarádce Lindě (panička synka Barda), která nám udělala velkou radost, že za námi přijela a snažila se, abychom měli fajn náladu a prožili to v pohodě ! Na její taneční vystoupení "Ivánka" opravdu nikdy nezapomenu ! Totálně mě to odbouralo Fotky z bonitace

12.10.2013

CROSBY KESIDY - 1. místo na Mistrovství republiky HW - kategorie FPr 1

Byla jsem přímo v Defurových Lažanech a tak jsem si mohla užívat velkou radost přímo s Crosbíkem a páníčky. Viděla jsem i jeho krásnou stopu ohodnocenou 90 body. Huráááá moc gratulujeme !!! Fotky

6.10.2013

Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

Bard Debbie-Ann - třída mladých - Výborný 1, CAJC, BOJ

Reportáž z výstavy a fotky najdete zde.

28.9. - 29.9.2013

Klubová výstava HW klubu - Bochovice u Třebíče

Tentokrát zůstala naše chlupatá zlatíčka doma a já jsem jela dělat vedoucí kruhu na výstavu a kluci pomáhali s organizačními věcmi. Výstava se konala za krásného počasí, s účastí 118 hovawartů, užili jsme si krásné závěrečné boje i soutěže a letos poprvé i s hojnou účastí diváků. Na výstavě ve třídě mladých se ukázal i synek Banshee Debbie-Ann a Bard Debbie-Ann a dceruška Bailou Debbie-Ann. Poprali se s výstavní atmosférou i posouzením dobře a odnesli si krásné posudky a známky Velmi dobré a Dobré. Moc jim děkujeme za účast i prezentaci.

Svod mladých - Bochovice u Třebíče

Nastal čas ukázat potomky Dantese GM a Annie Black Prim na svodu mladých. Účast CHS Debbie-Ann zastoupili sourozenci vrhu B v tomto složení:

Banshee, Bard, Buddy, Bailou, Brita - svodové kódy

Všem moc děkujeme za milou účast, strašně rádi jsme Vás viděli a přejeme všem hlavně hodně zdraví, lásky páníčků a plno radostí a her v pubertálním období.

Fotky z výstavy a svodu mladých

21.9. - 22.9. 2013

Stopařský seminář pod vedením Mistra světa Ing. Miroslava Pospíšila - Hoření Paseky pod Ještědem

Prožili jsme krásný víkend v Jizerských horách, naplno se nám věnoval pan Pospíšil na stopách, sešla se prima parta lidí i hafíků a společnost nám dělala kamarádka Bára se svojí Aishou Hali Gali. Enninka mi udělala velkou radost, jak se na stopičky těšila, byla pochválená a máme hodně chuti do další práce. Počasí bylo v sobotu deštivé, ale zvládli jsme to a v neděli už bylo daleko lépe. Krom stop jsme dělali hodinové procházky po lese, užívali si relaxu a večer prima zábavu ve společnosti stejně postižených lidiček. V sobotu byl na Ještědu ohňostroj ke 40. výročí postavení vysílače, ten jsme mohli sledovat z parkoviště u penzionu Horka, kde jsme byli ubytování a spokojení. Moc všem děkujeme za prima strávený čas a Jarce Krákorové za fotky a rodině Pospíšilových za fotky i videa, která časem přidáme. Nyní se podívejte na fotky !

14.9. - 15.9.2013

2x Národní výstava psů - Lučenec - Slovensko

sobota

Dantes Gora Monte - Výborný 2

Neferetiti Ennie Barte Prim - Výborná 1, CAC, BOS

neděle

Dantes Gora Monte - Výborný 1

Nefertiti Ennie Barte Prim - Velmi dobrá 1

Více o celé výstavě najdete v reportáži a fotky zde.

1.9.2013

Jezdíme i po jiných výstavách navštívili jsme Prague Car Festival, kde bylo k vidění plno krásných natuningovaných aut, koukněte !

31.8.2013

Krajská výstava psů - Dog Show Rybníky

Po delším čase jsme opět zavítali na Krajskou výstavu Rybníky. Letos změnili místo konání a to do Prahy 5 - Camp na Džbáně. Prostředí bylo pěkné a vyhovující, kruhy prostorné a lidiček dostatek. My jsme jeli hlavně podpořit našeho plavého synka Barda Debbie-Ann a při té příležitosti jsme ukázali i Nefertiti Ennie Barte Prim. Posuzoval pan Vl. Adlt. Posouzení probíhalo v rychlém tempu a tak 33 psů před námi uteklo velice rychle a už už se nastupovalo u hovawartů. Účast celkem 6hw je na krajskou výstavu pěkná. Bardík nastupoval ve třídě dorostu a hezky se předvedl. Jen si občas čuchnul k trávě (není divu, předtím se v kruhu vyvenčila malá berňačka) a tak se s paničkou Lindou občas potahal. Posudek dostal pěkný a známku Nadějný 1. Gratulujeme !

My jsme nastupovali do mezitřídy a s námi i čzn Caramba Teresie Bohemia. Posuzování bylo rychlé, náš posudek je moc pěkný, jsem spokojená. Enča se hezky předvedla, spolupracovala akorát, když měla udělat na pokyn rozhodčího krok vpřed, pojala to po svém humorném názoru a tak nám ukazovala, jak se chodí na laně, jak se dává jedna packa dopředu a druhá dozadu atd. Nooo srandičky, srandičky, na to jí užije. Tak jsme si vysloužili VD 1. No což, zase máme co trénovat, člověk se pořád učí ! Fotky

Velkou radost nám udělala koncem prázdnin plavá dcerka Dantese - Cailin Sun Kesidy, která si svojí účastí na MVP v Bratislavě splnila a obdržela titul Slovenská šampionka a k tomu i v Čechách obdržela Grandšampionku ČR. Hurááááá, máme obrovskou radost a moc páníčkům GRATULUJEME !!!! V jejím věku přes 3,5 roku je to obdivuhodný úspěch !!! Cailinka i nadále velice aktivně cvičí, krom zkoušek z výkonu se dala na dráhu záchranářky a už má na kontě i první záchranářskou zkoušku ZZZ. Moc gratulujeme ! Prolétla se při té příležitosti i ve vrtulníku, koukněte k ní na stránky !

21.8.2013

Kdo nás zná, tak ví, že dlouho na místě nevydržíme, resp. bez účastí na výstavě, tak jsme si letos ještě nějaké naplánovali....kam pojedeme najdete zde

Měsíc srpen jsme prožili časem dovolených, poznáváním známých i neznámých míst a lidiček....

13.8.-17.8 dovolená na chatě i s našimi hafíky Dantíkem a Enní - prožili jsme krásné dny plné výletů a zážitků, navštívili jsme Mariánské a Františkovy lázně, ,kde jsme byli opravdu atrakcí, naše hw dvojka opravdu zaujala hodně turistů a nejvíc plemeno poznávali němečtí turisti. Žádali nás, jestli bychom jim dovolili si je vyfotit, pomazlit a dokonce se nás ptali, jestli nebudou mít štěňátka . Oba dva se chovali, jak kdyby v lázních žili odjakživa, promenádovali se a užívali si to. Když už jsme u těch štěňátek, musela jsem tedy do budoucna pro jistotu sáhnout i na "Frantíka", aby se Ennince vydařila ta plodnost !! A naše hw rošťanda mu mezitím očuchávala nohy . Vyjeli jsme také do krásného města Cheb, kde mají úžasné náměstí, proslulou kavárnu Špalíček a starobylý hrad, který jsme samozřejmě taky prozkoumali. Fotky z návštěv.

3.8.-10.8. dovolená páníčků v Jeseníkách - Hotel Kamzík v Karlově - fotky z toulek

1.8.2013 - Nefertiti Ennie BP oslavila již 21. měsíců, pořád nám dělá velkou radost pro její úžasnou povahu a rošťačení.

23.7.2013

Jéde jéde poštovský panáček, jéde jéde do Zlosyně........

Dnes nám do schránky poštovní přišel splněný sen ! Ptáte se, jak je to možné ??? Píší nám až z daleké Belgie, kde sídlí FCI (Mezinárodní kynologická organizace), že se rozhodli udělit našemu Dantesovi Gora Monte titul

C.I.E - CHAMPION INTERNATIONAL D´EXPOSITION

Vážení kamarádi, přátelé, dovolte nám podělit se s Vámi o tuto naší velkou radost, která se nám na začátku zdála nesplnitelná, leč krása a ušlechtilost našeho plavého zlatíčka, chlupáčka a miláčka Dantíka nám otevřela neskonalé možnosti a dopřála hodně radosti a štěstí.

Děkujeme chovatelce Radce Chmelinové, že nám před 7,5 lety svěřila do péče plavé, chlupaté štěňátko , které bylo tak roztomilé a usměvavé a to mu vydrželo do dnešních dní. Oslavička samozřejmě proběhla, dortíková párty se chystá na neděli, až dorazí domů i nejmladší páníček Ondra z letního rybářského tábora. Určitě oslavence vyfotíme a ode dneška mu budeme asi vykat.....při příchodu domů jsme ho oslovili...naše veličenstvo

 

21.7.2013

Cailin Sun Kesidy - MVP Mladá Boleslav - třída šampionů

Výborná 1, CAC

Splněny podmínky na udělení Grandšampiona ČR !!!!

GRATULUJEME !!!!!

13.7.2013 - 20.7.2013

Prožili jsme krásný týden v nádherné přírodě jihlavských končin na letním výcvikovém táboře ve Švábově, obklopení rybníky a lesy spolu s prima partou lidiček i psů. Celý týden probíhal výcvik pachových prací pod vedením Mistra světa Mirka Pospíšila, který se nám opravdu 100% věnoval, každé ráno poctivě vstával a odměnou mu byla maximální účast všech stopy dychtivých nadšenců. Dále jsme trénovali denně obrany pod vedením figuranta Honzy Ságnera, který je od přírody hravý a ochotný pro hafany udělat maximum, aby je kousání bavilo a užili si ho nejen psi, ale i psovodi. Byla radost pohledět, jak s ochotou občas uléhal na zem a tahal se o hračky nejen se štěňátky, ale i s obranářskými neználky. Stálý úsměv na rtu byl samozřejmostí ! Na poslušnosti jsme byli pod vedením Blanky Brázdové a Hanky Jemelkové, které nám sdělovali novinky ve cvičení a rovnou jsme si to mohli i vyzkoušet. Další oblastí zájmu byly bonitace a nácvik povahového testu a informace ohledně výstav a opravdový nácvik ve výstavním kruhu. Tady jsem se realizovala na plný úvazek já sama spolu s Terezou Mulačovou. Vše vycházelo náramně, musím pochválit všechny táborníky, že vzali nejen výcvik, ale i další činnosti opravdu ve vší vážnosti a svědomitosti a tak dodržovali časový harmonogram a šlo vše jak na drátku.

Enninka výborně spolupracovala, byla hodná, učenlivá a spolu s Ondrou jsme z ní měli velkou radost. Vyzkoušeli jsme si pachové čtverce, rovné i zakroucené stopičky, kousání na kůži, klín, řídítka a na konci týdne i na měkký rukáv, v poslušnosti musíme trénovat hlavně oční kontakt. Mám z celého týdne ty nejlepší zážitky a prožitky umocněné nádherným počasím. Jelikož nám během pobytu vypověděl službu notebook, máme jen pár fotek vlastních dantysek.rajce.idnes.cz/LVT_Svabov_13.7.-20.7.2013/ a děkujeme za další fotky fotografům Hance Jemelkové, Květě Bartošové a Radce Chmelinové, které nás hojně zásobily fotoúlovky.

1.7.2013

Naše chlupaté zlatíčko Nefertiti Ennie Barte Prim má dnes již 20. měsíců. Strašně to letí, Enninka je prima partačka na lumpárny i zážitky, Dantes by mohl vyprávět ! Chystáme se na letní tábor do Švábova s dalšími hovawarťáky, kde si Ennie vyzkouší nejen cvičení a obrany, ale i zopakuje povahový test na bonitaci. Budeme výletovat, snad jí i zlákáme na plavání a dovezeme si plno zážitků a zkušeností. Velký páníček a Dantík budou doma hlídat domeček, já s Ondrou a Ennie budeme tábořit. Takové jsou naše červencové letní plány.

Máme radost, že nezahálí ani náš nejmladší psí synek Bard Debbie-Ann, který se svojí akční paničkou stále něco podniká. Vyzkoušeli už i obrany a SMS, která nám přišla byla více než výmluvná....zkusili jsme, baví nás to a jsme na to viditelně nadaní - hurááá !! Také se potkáme ve Švábově, tak si budeme moct Bardíka užít i na mazleníčko.

23.6.2013

38. Krakonošská národní výstava - Jelenia Gora - Polsko

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - Výborná 1, CWC, BOS, NV

V neděli brzo ráno jsme opět vyjeli s naší Enninkou zkusit štěstí do Polska. Tentokrát do Jelenia Gora, která je v přijatelném dosahu za hranicema. Cesta byla dobrá, potkali jsme i kamarádky Aničku a Kristýnku a společně jsme uháněly po dálnici směr Polsko. Výstava se konala na Atletickém stadionu, kde byly kruhy příjemně připraveny v polostínu, což nám po těch vedrech bylo nadmíru příjemné. Rozložili jsme náš výstavní tábor a po chvíli přišli další kamarádi z Čech, celkem se sešlo 6 hovawartů. Hned bylo veselo, židličky vytvořily hovawartí tábor, který ostatní vystavovatelé ve vší vážnosti obcházeli. Kousek od nás se ubytoval jediný hw zástupce z Polska, pes Totus Tuus Hovki Lusi, který nastupoval do mezitřídy. Před naším vystavením bylo 9 plemen, takže čekání jsme si zpříjemnili povídáním s kamarády.

První hovawart nastupoval do mezitřídy, právě polský čzn zástupce, hezky se předvedl a byl oceněn V1 CWC. Nyní přišel čas na české hovíky. Do třídy otevřené nastoupil čzn Barny Seahawk a černý Gino des Trois Petits Diables. Posouzení, prohlídka zubů, postoj a už se rozhoduje. Vyhrává Barny Seahawk V1 CWC a Gino dostává VD. Další český hw nastupuje do třídy šampionů - plavý Athos Arcana dei. Hezky se předvádí a po posouzení odchází s hodnocením V1 CWC. Poté se bojuje o titul Nejlepší pes (BOS- Národní vítěz), který si odnáší polský zástupce. Nyní nastává naše chvíle a vplouváme s Enninkou do kruhu. Podklad tvoří suchá posekaná tráva, která má dost pichlavé suché stvoly. Ale Enninka se nechá krásně motivovat a běžíme k panu rozhodčímu - Waldemar Mrowiec. Ten nás rovnou vybízí k běhu v kruhu, který po našem doběhnutí komentuje slovy "Bardzo ladna" (velice ladná), což mi vyloudilo velký úsměv na rtu a radost. Poté prohlídka zubů, vše super, pak v postoji Enča zaujímá svou pozici "socha" a nechá na sebe sahat a vydrží vše v klidu a s veselým výrazem. Pak ještě běžíme rovinku a už se diktuje posudek. Polsky umíme jen trochu, ale slyšíme "doskonala" to a tamto, což je výborné to a tamto a hodnocení, na které nedočkavě čekáme je tu - Výborná 1, titul CWC. Huráááá !!! Běžíme se schovat za kruh a pouštíme do kruhu další českou zástupkyni plavou Bauli Seahawk do třídy otevřené. Také se hezky předvádí jak v pohybu tak v postoji a odnáší si hodnocení V1 CWC. Máme radost i paničkou Aničkou a na řadu jde další česká hw - čzn Aerin Sagbariam do třídy pracovní. Pěkné předvedení a hodnocení V1, titul nezadán. Trochu smutku v českém táboře vynahrazuje náš boj o titul Nejlepší fena (BOS,NV) do kterého nastupujeme spolu s Bauli Seahawk. Provádíme krásný běh, do kterého se Enča opravdu opřela, na pokyn rozhodčího poté zaujímáme postoj, pan rozhodčí dumá, dumá a nakonec ukazuje na nás a přiděluje titul, huráááááá ! Máme obrovskou radost, společně si s Aničkou gratulujeme a už už utíkáme znova, tentokrát s polským znakáčem o titul BOB. Přijde nám to hodně nerozhodné, oba jsou krásní, nakonec titul udělen psovi Totusovi - gratulujeme !!! Pro nás zase další radostně splněná meta za vysněným titulem Polský šampion. Všem moc gratulujeme a děkujeme za gratulace v kruhu, za kruhem i na Facebooku. Fotky

Večer se dozvídáme další radostnou novinu - plavá dcera Dantese - CAILIN SUN KESIDY perfektně uspěla na Klubové výstavě v Německu, odkud si z pracovní třídy dovezla titul Výborná 1, CAC, Anw. Dt. Ch. z výborné konkurence 6 dalších feneček. Mooooc gratulujeme a máme velkou radost z perfektní reprezentace v zemi původu !!!!!

7.6.2013

Dnes jsme dostali zprávu, která nás nepotěšila....Adisa Amijon Star byla na sono, aby se ukázalo, jestli má v bříšku chlupaté kuličky. Bohužel žádná štěňátka se tam nenašla. Je nám to moc líto !

26.5.2013

53. Národní výstava psů - Swiebodzice - Polsko

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - Výborná 1, CWC, BOS, BOB !!!

V neděli brzo ráno jsme se vypravili s naší Enninkou za další výstavní zkušeností, tentokrát do Polska. Cesta dlouhá 250km byla celkem dobře průjezdná, počasí slunečné, chladné. Ennie ulehla do přepravního boxu a probudila se až v Polsku na venčící zastávku. Poté už jsme dojeli do Swiebodzic, kde ve velké sportovní hale probíhala výstava. Dle propozic jsme netušili, kde budeme mít náš kruh, nakonec se ukázalo, že budeme venku. Nooo jelikož bylo venku něco málo kolem 7st. jímala mě hrůza, jestli s manželem při čekání nezmrzneme. Občasné sluníčko nás vždy na chvilku zahřálo, ale 59 psů před námi na výstavení bylo opravdu na dlouhé čekání. Od 9,30h na výstavě a na posouzení jsme šli v 14,20h. Takže si umíte představit, kolik naklepaných kos jsme za tu dobu mohli vytvořit. Hovawarti byli zastoupení 1 mladým čzn psem, my a čzn konkurentka z mezitřídy a čzn fenkou ze třídy otevřené. Naštěstí na naše vystavení se sluníčko opravdu snažilo, abychom tam neumrzli zaživa ! Při podání ruky s paní rozhodčí - Marija Kavčič (SLO) - jsme nevěděly, která má ruku víc ledovou Enninka opět ukázala, že jí vystavování nedělá problémy, krásně ukázala zuby, výrazem se smála na celé kolo a s paní rozhodčí byla opravdu kámoška na první pohled. Pak jsme ukázaly náš běh a rovinku a už se diktoval posudek. Takhle krátký posudek jsme ještě neměli ani s Dantesem. Jedna věta, která říká vše důležité. Jelikož je to psané rukou a psaným písmem a ještě v polštině, vyluštila jsem jen "silná fena", "krásná hlava", "výborný pohyb" , "výborný temperament" ...to mi ke spokojenosti stačí Ocenění Výborná 1 , titul CWC (CAC v Polsku) , pak nastoupila fenka do třídy otevřené, po jejím posouzení jsme se do kruhu vrátili a bojovali o titul BOS (Nejlepší fena)..ten jsme vyhráli a BOB (Nejlepší z plemene) následoval v zápětí, jelikož mladý pes se do bojů neprobojoval... huráááá, měla jsem takovou radost, že jsem popadla Enninku do náruče a mohla jsem jí umačkat !! Kdo nezažil, nepochopí Paní rozhodčí se s námi i ochotně vyfotila a gratulovala nám ještě jednou ! Výsledky se nikam nepsaly, tudíž ani nevím, jaké hodnocení měli konkurenti. Jelikož bylo naše posouzení už hodně odpoledne, nemuseli jsme tak dlouho čekat na závěrečné finále všech BOBů FCI II. Probíhalo v hale a Enninka se tam předvedla jak nejlépe uměla. Nastoupilo 20 BOB jedinců FCI II. a pan rozhodčí vybíral okem do užších bojů. Jak už to tak bývá, u hovawarta se zastavil, zahleděl se a pokračoval dál. My jsme si svou "minutu slávy" užívaly i tak. Enninka byla odměněná potleskem a ziskem krásné kokardy s BOBem ! Ještě jsme se na památku vyfotili a huráá domů. Cesta byla deštivá, občas až bouřlivá, ale naše vnitřní radost z vítězství byla nad všechny deštivé pohromy. Po cestě jsme mluvili s naší milou chovatelkou Terezkou, která s námi tu naší radost nadšeně sdílela a oslavovala. Doma na nás čekalo chlazené šampíčko a natěšený Ondra s Dantesem. Spát jsme šli až před půlnocí ! Děkujeme všem za krásné gratulace, kterými nás obdařují !!!! Moc si jich vážíme !!!! Fotky !

Další velkou radost nám udělaly dětičky Dantese - CAILIN SUN KESIDY a CROSBY KESIDY, kteří si na MVP v Litoměřicích vyběhali nádherná ocenění :

Cailin Sun Kesidy - třída šampionů - V1, CAC, Res. CACIB

Crosby Kesidy - třída otevřená - Výborný 4

Huráááá, moc jim gratulujeme a děkujeme za prezentaci !!!!

18.5.2013 - 19.5.2013

Speciální výstava HW klubu - Knížecí rybník u Tábora

Víkend na Knížecím rybníku - těšili jsme se na krásnou výstavu a milá setkání i na svody mladých hovawartů.

Výstava byla od dopoledne zalitá slunečními paprsky, to byla první radost, která nás potkala , v úvodu byla vyhodnocena soutěž Nejlepší pracovní HW 2012, ve kterém se na krásném 12. místě umístila i dcera Dantese - Cailin Sun Kesidy = gratulujeme !! (Cailinka se i na Slovensku ve stejné soutěži umístila na krásném 3. místě !!! ), poté nastalo posuzování v jednotlivých kruzích. Letos bylo posuzování na německých rozhodčích Margit Bothur, Beatrix Feix a Rosemarie Neuwardt. Naše zlatíčka jsme měli přihlášené do třídy čestné - Dantes a do mezitřídy - Ennie, dospělé psy posuzovala paní Beatrix Feix a feny Margit Bothur. Dorostence měla na starosti paní Rosemarie Neuwardt.

Nejdříve nastoupil plavý syn Dantese - Bard Debbie-Ann do třídy štěňat, ukázal, co vše se doma s paničkou naučil a jeho posouzení bylo nadmíru krásné. Zuby paráda, postoj i běh taktéž, takže zaslouženě odcházel na "bednu" se známkou Velmi nadějný 1 !!! Hurááá, již má i svůj první pohár, ze kterého má velkou radost i jeho panička Linda ! Děkujeme za prezentaci !!

Poté jsem nastoupila s Enninkou do mezitřídy feny. Bylo tam s námi i dalších 15 konkurentek. Čekání na posouzení bylo zdlouhavé, terén byl po nočním dešti hodně mokrý, tak jsem nechtěla nechat Enču lehat si do vody, takže jsme se v kruhu musely zabavit jinak. Enninka, když dostala povel stůj, stála opravdu jak přilepená, pozorovala okolí i posuzování a já byla ráda, že trénink byl vidět. Na posouzení jsme se předvedly dle mého soudu opravdu dobře, zuby pohoda, rovinka i postoj také. Pohyb si Enča opravdu užila a dala do něj opravdu všechno. Ale ač jsme dělaly, co jsme mohly, Enča viditelně nebyla tip paní rozhodčí. Diktování posudku mi tahalo oči z důlků, na fotkách uvidíte, co na hodnocení říkala Enča ( ). Známka VD mi radost opravdu neudělala. Zase zažíváme to období, kdy názor rozhodčího je jen jeho subjektivní pohled. Nic to nezmění na tom, že Enča je pořád naše zlatíčko rozesmáté, milé a veselé, bezkonflitní. S tím jediným jsem v posudku souhlasila.

Nástup s Dantesem byl až po poledni, do třídy čestné jsme se přihlásili hlavně pro tu čest, ukázat se zase na výstavě, nalákat potencionální nevěsty a hlavně si to užít ! Ve třídě čestné se nás nakonec sešlo trio psů ( dva čzn a my) a tak na posouzení jsme nečekali tak dlouho. Paní rozhodčí byla opravdu milá a veselá paní, užívala si posuzování a nám zase na tváři vyloudila úsměv. Posouzení Dantíka bylo opravdu excelentní (slova paní rozhodčí), samá superlativa a tak ocenění známkou Výborný bylo doma. Hurááá !!! Jelikož jsme byli jen 3, všichni jsme postoupili do odpol. vítězných bojů. Odpolední vítězné umístění posuzovaly všechny 3 rozhodčí a tak bylo opět o co bojovat ! Snažili jsme se hlavně v běhu, střídalo se to s rázným krokem a nakonec......paní rozhodčí Neuwardt ukázala na Dantese a přiřadila ho na krásné 1. místo !!! Huráááá, radovali jsme se jak hrom, ač v této třídě není titul CAC, pro nás, jako by byl !! Zájem diváků, prima atmosféra a fandění za tu radost opravdu stály ! Děkujeme všem, kdo nám drželi palce a fandili !!!

Zúčastnili jsme se s Enninkou ještě soutěže o Nejlepšího plemeníka, ve kterém jsme dělaly "děti" tatínkovi Cyrolovi Bukový háj, který tuto soutěž i vyhrál ! Gratulujeme táto !!!!!

Na výstavě se také předvedli již odrostlejší dětičky Dantese - Cailin Sun Kesidy ( třída vítězů) a Crosby Kesidy (tř. otevřená). Oba dva obdrželi známku Výborný a udělali nám též velkou radost !!!! Gratulujeme !!!

V neděli proběhly svody mladých HW v počtu 82 zástupců plemene z různých CHS. Vše proběhlo v klidu, za příjemné atmosféry a krásného počasí.

Během víkendu si mužská část naší rodiny zachytala ryby na místním rybníku a domů jsme vezli úlovek 5 plotic, které večer skončily na grilu !!

Celou sobotní výstavu vyhrála maminka Enninky - Extra Fain Sideric Miks. - Výborná 1, CAC, Vítěz Spec. výstavy, Čekatel šampiona IHF, BOB !!!! Moc Fanče i Terezce gratulujeme a jsme rádi, že se na nás holky přijely podívat. Měly totiž výstavně náročný víkend v Maďarsku - Světová výstava, kde se umístili na krásném 3. místě a na MVP v Budapešti dokonce získaly Výborná 1, CAC, CACIB, BOB !!!!

Fotky (díky všem, kdo nás fotili a poskytli fotky)

10.5.2013 Více smajlíků ke stažení

Návštivila nás krásná černá hovawartka Adisa Amijon Star, která je dcerou Mistryně světa ve stopování Cindy v. Philipsdorf a úžasného ICh. Ulsana Gasko Prim a proběhly u nás úspěšné námluvy. Všichni jsme tomu dali opravdu vše a odměnou nám bylo 40 min. spojení. Budeme se těšit za měsíc na výsledek sona. Případní vážní zájemci již mohou nyní kontaktovat paní chovatelku Ludmilu Novotnou a CHS Blixen Karen . Fotky z návštěvy.

9.5.2013

Ch. Cailin Sun Kesidy úspěšně složila svou jubilejní 10. zkoušku - stopařskou zkoušku FPr 3 !!!! Moc gratulujeme paničce Evě i Cailince a máme velkou radost !

6.5.2013

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - DKK 0/0 !!!!!

Dojeli jsme do Hradce Králové k panu doktorovi Ekrovi, ten Enninku uspal, vyfotil a rovnou vyhodnotil. Výsledek nám udělal obrovskou radost !!! Enninka vše zvládla v pohodě, ještě se jí trošku motají nožičky, ale to vyspinká a zítra už bude zase to naše nadšené zlatíčko

5.5.2013

MVP Praha - mezitřída - Výborná 2, Res. CAC

Enninka se dnes vypravila za našeho dozoru do Prahy na prestižní mezinárodní výstavu. Byli jsme natěšení, jak se bude dařit, trénovali jsme doma pohyb i předvedení pod mým vedením, ale na školce si to zkusil i Ondra, Enča krásně spolupracovala. Dnes se jí v hale docela líbilo , jen jí trochu klouzaly packy po hladké podlaze, což jí při posouzení v kruhu trochu rozhodilo. Naštěstí byl pan rozhodčí Gisbert Langheim chápavý a nechal jí zaběhat rovinku i na koberci. Tam už se Enča předvedla jak umí a ocenění pana rozhodčího bylo viditelné jeho gestem " super" Měli jsme radost, že se líbí a mě se honily hlavou myšlenky, co všechno budeme ještě trénovat. Běh s ostatními 4 fenkami byl dlouhý, Enča se do toho pořádně opřela a nádherný běh jí zajistil krásné druhé místo s oceněním Výborná 2, Res. CAC. Sám pan rozhodčí nám u gratulace řekl, že to bylo opravdu vyrovnané a musel přihlédnout k té nejisté rovince na hladké podlaze. Posudek máme krásný a až na tu hladkou podlahu bez výtek. Hurááááá !!! Fotky a videa najdete zde Moc všem děkujeme za gratulace a gratulujeme i všem vítězům !!!

Dnešní výstavní premiéru si užil i plavý syn našeho Dantíka - Bard Debbie-Ann se svojí paničkou Lindou. Předvedení na své 4,5 měs. zvládli perfektně, prohlídka zubů ukázková, postoj i pohyb vzhledem k věku fakt suprový. Byl vidět domácí trénink i bezva vztah Barda a Lindy ! Odnesli si krásný posudek i hodnocení Velmi nadějný 2 ! Moc gratulujeme a jsme na Vás pyšní !! Bardík má už svůj web !

1.5.2013

Jak za starých časů....slavili jsme 1. Máj prací . Zúčastnili jsme se Akce HwK - Školka pro hovawarty v Praze Uhříněvsi, v pěkném kyn. centru Rychety. Tady jsme před 7 lety byli poprvé s Dantíkem, když byl štěňátko. Sešla se prima parta lidí i hafanů, všichni natěšení na nové poznatky, informace a zážitky. A že jich bylo... úvodem nás přivítala Blanka Brázdová, proběhlo rozdělení do skupin, já jsem byla v jedné ze skupin nápomocna radou i praktickou ukázkou, co se týče svodu, výstav a i bonitací. V dalších skupinách probíhala názorná ukázka i praktická vyúka výcviku, nácviku vystavování a další. Také došla řada na zájemce, kteří si chtěli vyzkoušet nácvik povahového testu na bonitace. Po výborném obědě následovaly obrany pod vedením Lukáše Krause. Také bylo možno vyzkoušet pro štěnda probíhací tunel, pro odrostlejší štěnda překážky pod dozorem instruktorů výcviku. Ondra s Enninkou pracovali samostatně bez mého dozoru, jen pod vedením zkušených instruktorů. A dařilo se jim pěkně si natrénovat vystavování, oba mají moje nácviky v živé paměti a uváděli je do své praxe , vyzkoušeli si překážky i výcvik a nakonec jsem já s Enninkou vyzkoušela i nácvik povahového testu na bonitace. Enninka byla hodně veselá, celý pov. test proběhla bez sebemenšího náznaku řešení nějaké pro ní neznámé situace a tak vysmátá byla na celé kolo a pobavila tím všechny okolo. Ukázalo se, že je to povahově velice veselá a vyrovnaná fenka, která s radostí vykonává vše, do čeho jí přivedeme a následně s ní prožijeme. Byl to prima prožitý den, zažili jsme hodně legrace a setkali jsme se s kamarády (Jana a Eston) a hlavně se synkem našeho Dantíka - Bardem Debbie-Ann, který byl doprovázen moc prima paničkou Lindou. Co si přát víc ! Těšíme se na další milá setkání příště !!! Za fotky děkujeme Jance Feránové!

28.4.2013

Jen jsme skončili s háráním, vypravili jsme se na letošní první zahraniční výstavu s Enninkou. Jeli jsme do Drážďan na mezinárodní výstavu psů. Cestou jsme naložili kamarádku Báru a její Aishu Hali Gali a tak měly psí holky premiéru ve společném cestování. Sice Aisha hledala plavého kámoše v kenelce, ale když uviděla Enninku, radostí jí přivítala také. Holky se na první pohled do sebe zamilovaly a my jsme byli rádi, protože je pak lepší cestování. Náš kruh byl na venkovním dvoře drážďanského výstaviště, ale jelikož teploměr hlásil 4,5 stupně, bylo nám tam opravdu chladno. Posuzování začalo v 10hodin a bylo opravdu pečlivé a zdlouhavé, 15-20min jeden pes. Celkem jich tam bylo 40 hovawartů, takže my jsme přišli na řadu až v 13,30hod. Po dobu čekání odpočívala Enninka vzorně ve výstavním domečku a krátila si čas spaním. My jsme pozorovali posuzování a výsledky, které se objevovaly na tabuli, nám místo radosti a těšení, dělaly vrásky na čele. Samé VD, D, neposouzen. Jsme ale holky statečné a tak jsme nastoupily do mezitřídy spolu s dalšími 5 konkurentkami. Jedinou českou hw byla Blackie Amijon Star s Mirkem Pospíšilem, jinak samé Němky. Jedna černoška, jedna plavanda a jinak černoznakaté fešandy. Enninka krásně spolupracovala, stála jako socha, v klidu pozorovala okolí. Jdeme na posuzení k paní rozhodčí Brit Wuchert. Milé přivítání, pečlivé posuzování, Enninka se směje a vrtí ocasem. Mám z toho dobrý pocit. Předvedení v pohybu se nám moc povedlo. Diktuje se posudek, samé "schone", věříme a doufáme..... Pak nám paní rozhodčí vysvětluje, že vše se jí líbí, ale Enninka se prý ještě musí dodělat do mohutnosti. Tak dneska prý kvůli tomu Velmi dobrá. Noooo, projevuji údiv a uvnitř jsem smutná. Enninka je na svůj věk dostatečně velká, žádný přehlédnutelný drobek. No co naděláme. Pak jsme běhaly s dalšími 3 fenkami, oceněnými VD o třetí a čtvrté místo a vyběhali jsme si třetí místo - VD 3. První dvě pozice patřily fenkám se známkou Výborná. Velkou radost mi udělala Enninka, že se chovala na posouzení fakt vzorně, vesele reagovala na povely, krásně běhala a užívala si to. Dostala velkou pochvalu, dobrůtky, třeba to vyjde příště... tato paní rozhodčí udělila i VD Dantesovi před 2 lety v Lipsku.......Asi se jí líbí jiný typ hovíka. České hw zastoupení bylo úspěšné, tatínek Enninky - Cyrol Bukový háj vyhrál v prac. třídě CAC - gratulujeme ! a BOBa si odvezl český pes Dean Drabbin z Brzáneckých vinohradů, kterému také gratulujeme a i jeho paničce Radce ! Fotky Všem českým hovawartům gratulujeme !!!!

26.4.2013

Během dubna u nás proběhlo hárání Enninky a tak jsme měli doma "střídavou péči", jak tomu říkáme. Když běhá Enninka, Dantík odpočívá a opačně. Venčení si užívají každý sám se svým psovodem, takže se to dá zvládnout. Pár dní má Dantík trochu hlasitější projevy, ale sousedi jsou tolerantní. Naštěstí žere a poslouchá, takže s trochou trpělivosti to přežijem.

20.4.2013

Zúčastnili jsme se srazu CHS Barte Prim, který probíhal v nádherném kempu Javorová skála, kde mají hafíky v oblibě. Sešla se prima parta - paní chovatelka Tereza Kosinová s rodinou a celý vrh "M" a my jako jediní zástupci vrhu "N". To nás trochu mrzelo, ale i tak jsme si to moc užili. Byla krásná procházka po okolí, pocvičili jsme si překážky na nedalekém cvičákovém place, všichni hafíci se chovali suprově, páníčci měli veselou náladu, viděli jsme i chov bizonů a koní. Večer byl táborák a opékání buřtíků za přísného dohledu všech zúčastněných odchovanců Barte Primu. Od táboráku jsme museli k večeru odjet domů, ale i tak se nám tam moc líbilo a doufám, že se zase taková prima akce zopakuje a už si najdou čas i N-kový sourozenci. Enninka si výlet užila, byla hodná a poslušná a spolu se mnou si ho užil i syn Ondra. Fotky ze srazu.

1.4.2013

Přejeme všem krásné velikonoční svátky, bohatou pomlázku a hodné koledníčky.

Naše Enninka oslavuje 17. měsíců, oslavu si dali s Dantíkem první letošní koupelí v pískovně, Enča si jen umyla na jaře svoje krásné nožky, Dantík tu jarní očistu vzal z gruntu a otužil se celý. Koukněte, jak řádili naši hovawartí drahoušci !

22.3.2013

Dnes odcestovala se svými páníčky do Olomouce i poslední fenečka Be-Be Debbie-Ann, máme velkou radost a přejeme jim krásný a společný prima psí i lidský život !

17.3.2013

DANTES GORA MONTE SLAVÍ 7. NAROZENINY !!!!

Milý Dantýsku, přejeme Ti k Tvým 7. narozeninkám hlavně hodně ZDRAVÍČKA, pořád tak veselý a radostný život, hodně trpělivosti s Enninkou i s páníčky a těšíme se na další zážitky s Tebou. Máme Tě moc rádi !

Fotky z oslavy !

Plavý syn Bard Debbie-Ann již navštěvuje se svojí paničkou Lindou školičku pro štěňátka a je moc šikovný. Nejen, že tam má plno psích kamarádů, ale už ovládá i některé výchovné povely, sedni, trochu i lehni a hlavně velmi důležité přivolání ! Máme radost a jen tak dál !

Fotky

10.3.2013

Prožili jsme krásnou dovolenou v Rakousku - Maria Alm, kde počasí bylo přímo ukázkové, lyžování báječné a parta lidiček přímo skvělá ! Jeli s námi i hovawartí kamarádi Bára s Romanem (Aisha Hali Gali hlídala doma) a kolega manžela z práce. Užili jsme si vše dosytosti, dokonce i koupání v Tauern Spa Wellness v Kaprunu a ke konci týdne jsme se dokonce dostali do 3029 m/n/m na vrchol Kisternhornu lanovkou. Kdo má rád zimní panoromata, zde jsou fotky !

Naše chlupatá zlatíčka hlídala doma baráček a náš milý a hodný pan soused se o ně krásně staral. Odměnou mu byla každodenní pusinka od Enninky a Dantíkovo pomazlení. Je to zlatý človíček - děkujeme !

Nefertitti Ennie Barte Prim dovršila 1.3.2013 již 16.měsíců. Očkování obou našich hafíků proběhlo v pořádku, ani nezaznamenali nějakou včelku. Při té příležitosti jsme je oficiálně zvážili, Dantes má svých známých 38kg a Enča nám trochu vyběhala zimní zásobičku a má 33,5kg. Tak jí budeme muset nechat někdy i chvíli kynout

226476_2911626887797_840625242_n.jpgV CHS Debbie-Ann se nám dětičky už skoro rozutekly, včera odjela do nového domova i Bonnie DA, která v Ostravicích (Beskydy) nahradí místečko po smutném úmrtí jiné hw (torze žaludku). Věříme, že svou láskou a milou povahou a rošťáckým kukučem potěší srdíčka nových páníčků. Přejeme Ti Bonnie krásný a dlouhý psí život v prima společnosti !

 

 

 

 

 

 

18.2.2013

Táák strašně to uteklo a naše dětičky v CHS Debbie-Ann se začaly rozjíždět do nových domovů. Po úspěšné kontrole vrhu, která neshledala žádné nedostatky, odjel se svými páníčky do Chrudimi plavý Banshee, následovala ho do Strakonic plavá Blue-Rose, pak odjel černoznakatý Buddy, v úterý odjel do Říčan plavý Bard. Tento týden opustí rodnou boudičku i černoznakaté fenky - Brita (Český Těšín) a Biggi (Ostrava).

S našimi chlupáči se chystáme na letošní očkování, už plánujeme naší účast na některých výstavách a akcích HW klubu.

4.2.2013

Kristýnka opět vyfotila všechny štěňátka vrhu B CHS Debbie-Ann a musíme říct, že jsou to pořádní fešáci a fešandy, koukněte, jací z nich rostou krásní hovawarti. Plavé fenečky (Bailou,Be-Be, Bonnie a Blue Rose) a černoznakatá fenečka Biggi stále hledají své nové rodiny s prima páníčky. Jsou to opravdu holky do nepohody, rošťandy, mazlivky a hlavně úžasní tvorečkové, kteří potěší každé srdíčko !

V případě zájmu kontaktujte paní Kristýnu Banertovou tel. 777 806 141, email: kristynabanertova@centrum.cz

1.2.2013

Naše černoznakatá Nefertiti Ennie Barte Prim právě oslavila 15. měsíců. Všechno tak rychle letí, Enča si užívá svého mladistvého života s radostí a veselostí jí vlastní, lumpárny a čertíky má v očičkách po celý den, s Dantíkem jsou nerozlučná dvojka nejen na procházkách, ale i na domácí půdě. A co nás čeká ? Plánujeme výstavy, cvičení, ale hlavně nás za pár měsíců čeká to důležité, a to rentgen kyčlí. Děláme vše pro to, aby byla Enninka v pořádku a pohodě a prosíme paní přírodu, aby k nám byla hodná, klepu tady na vše, co mám po ruce. Jak Enninka vyrostla ? Koukněte...

28.1.2013

Konečně jsme se dočkali a vyrazili jsme do Pardubic za Kristýnkou a hovawartí drobotinou - potomky našeho Dantíka. Naše těšení nejde popsat slovy, to se prostě musí zažít. Věřím, že pro všechny majitele plemeníků, pokud si toto nenechají ujít, je toto ten nejhezčí dárek. Vidět štěňátka, po pejskovi co mají doma, hledat podobnost, rozdíly i grimasy, to je podle mého super zábava ! Děkujeme Kristýně za bezvadnou péči o štěňátka, za milé přijetí i bezva povídání. Měli jsme štěstí a viděli jsme i páníčky pro Buddyho, kteří nás v návštěvě vystřídali. Fotky z návštěvy zde

20.1.2013

Hurá, černoznakatá Brita našla své páníčky až v Českém Těšíně, máme velkou radost. Doufáme, že i další holčičky nebudou dlouho čekat na své nové rodiny.

11.1.2013

Včera nám udělala radost zpráva, že i plavý pejsek Banshee Debbie-Ann má své úžasné páníčky. A jak to vzniklo? Přiznáváme, že v tom máme trochu prsty neb přátelství s páníčky od Faitha Sideric Miks, kterému jsem tzv. kmotřenkou, dokázalo to, že prosbou o sdělení nabídky štěňátek mezi jejich kamarády a přátele se objevili rodinní známí a již včera se byli na malého Bansheeho podívat a jsou nadšení, stejně jako chlupáček. Moc páníčkům Faitha děkujeme za pomoc a ochotu a budeme se těšit na společné setkání a seznámení na některé hovawartí akci.

Takže hovawartí kluci (Bard, Buddy,Banshee) již mají své budoucí páníčky a všechny hovawartí holky ( Blue Rose, Bailou, Be-Be, Bonnie, Brita a Biggi ) na ně teprve čekají. Rozhlédněte se prosím kolem sebe, zavzpomínejte v paměti, kdo Vám říkal o tom, že touží po krásném hovawartovi a pokud někdo takový je, klidně mu předejte kontakt na paní Kristýnu Banertovou a nebo i na nás. Jak je výše uvedeno, tohle pejskařské kouzlo, jak mu říkáme,

f u n g u j e !!!!

Video Vrh B Debbie-Ann - 3 týden

9.1.2013

Našim novým dětičkám po Dantíkovi (Vrh B CHS Debbie-Ann) jsme již vytvořili tabulku o jejich zdraví, jak budou šikovní na poli výcvikovém i výstavním a jak se jim bude dařit v dalším počínání. Jejich aktuální fotky můžete sledovat v albu fotek CHS Debbie-Ann !

8.1.2013

Velkou radost nám udělal plavý synek našeho Dantese - Clyde Boy Kesidy, který žije na Slovensku. Odskočil si nechat se vyfotit a jeho RTG snímek s výsledkem DKK 0/0, byl opravdu skvělý !! Máme opravdu obrovskou radost, že další potomek našeho Dantíka má zdravé nožky a moc jeho páníčkům gratulujeme. Jako dárek mu páníčci pořídili psího kamaráda, černoznakatého polobrášku Dundeeho Kesidy, tak hodně radosti klucí !!

577825_447976221916835_972596886_n.jpg

 

3.1.2013

Štěňátka v CHS Debbie-Ann rostou jako z vody, už je jim 15 dnů, Kristýna poctivě fotí a natáčí, fotky můžete vidět zde a video na stránkách CHS Debbie-Ann. Už se nemůžeme dočkat, až se na chlupáče pojedeme podívat.

2.1.2013

Hodně kamarádů nám poslalo svá PFka, moc za ně děkujeme a jsme rádi, že si na nás tolik lidiček vzpomnělo :-) Koukněte !

1.1.2013

Nefertiti Ennie Barte Prim slaví 14 měsíců !

Svůj první Silvestr pod plným vnímáním prožila v naprostém klidu, nejdříve si chroupala žvýkací kostičku a pak spokojeně usnula. Dantík jí hlídal okem ostřížím a i on to vnímal v klidové fázi, občas si štěknul, aby se vědělo, že on nespí a hlídá :-) Jsou to prima kámoši a společné hry neberou konce. Tak Enninko, přejeme hlavně zdravíčko a plno radosti s námi všemi ve smečce !