Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky z roku 2007

31. 12. 2007

Obrazek

31.12.2007

Přidali jsme reportáž z našeho Štědrého dne. Tady je reportáž z pochodu na horu Říp.

28.12.2007

Včera jsme přijali pozvání našich kamarádů z Brzáneckých vinohradů na pochod z Roudnice nad Labem na  horu Říp. Počasí sice bylo mlhavé a inverzní, ale nás nic nezastavilo. Reportáž zpracujeme co nejdříve, ale pro nedočkavé jsou tu zatím fotky, ze kterých lze vyčíst hodně =o)

23.12.2007

Tak jsme doma všichni připraveni uvítat Ježíška a i když není sníh, těšíme se !!!! Jak  uvidíte na následujících fotkách, štěstí přeje připraveným =o)

17.12.2007

Tak jsme tady s letošním naším PFkem. Velkou poradkyní nám tentokrát byla Ivča od Árnyho alias Beskydáčci, za což jí patří obrovský dík.

12.12.2007

Jelikož jsme byli požádáni o přidání inzerce na krásná hovawartí šťěňátka, činíme tak na úvod, kde najdete na tyto krásné drobečky odkaz. Doma vládne předvánoční nálada, pečeme perníčky, Dantík statečně ochutnává a malí páníčci pomáhají se zdobením . Také pravidelně jezdíme na cvičák, kde stále trénujeme tu poslušnost a taky obrany. Jen to počasí by mohlo být trochu více zimní, bláto,déšť a zataženo se nám vůbec nelíbí. Dantík je chlupatý jak medvídek, už chudák neví, jak tu zimu přilákat, vypadá na fakt tuhou zimu. Zatím mu to není nic platné a tak jsme v minulých dnech byli v naší oblíbené pískovně a já doufajíc, že prosinec není vhodný ke koupání a že to ví i náš hovikachňák ,netušila , že voda je prostě živel. Takže Dantes se koupal i v prosinci, přitom málem utopil jednu překvapenou kachnu, která odplavávala od břehu a Dantes běžící se podívat skočil do vody a kachnu měl pod sebou. No naštěstí to dobře dopadlo, kachna vyplavala opodál a oba koukali, no "jak péro z gauče". Bohužel jsem u sebe neměla foťák, jinak je jisté, že bychom s tímto snímkem vyhráli nejmíň Oskara =o) 

05.12.2007

Obrazek

Byl zde taky Mikuláš a nechal mi v punčoše tuze dobré uzené ouško.....haf,baf....děkuji Dantík =o)

2.12.2007

Obrazek

Dnešní první adventní nedělí nám začal předvánoční čas. Přejeme všem jeho krásné a klidné prožití ve společnosti svých blízkých a čtyřnohých miláčků.

Obrazek

2.12.2007

Dnes jsme byli pozváni na nácvik obran do Letňan na pana figuranta Mirka Valentina. Fotky najdete zde, reportáž tady.

22. 11. 2007

Přidány fotky z výstavy ZDE

21.11.2007

Včera jsme si došli na Plemennou knihu v Praze a nechali zapsat do PP =  RTG DKK 0/0.  K našemu údivu nám bylo pogratulováno i tam =o) 
Koho zajímá, proč bylo to nedělní divadýlko na výstavě v podání mne a Dantese, včera jsem na cvičáku tomu přišla na kloub. Dantes má na jedné straně dásně menší škrábanec, což asi nedopatřením způsobila prohlídka zubů od paní rozhodčí.  Tak jsme včera začali s první lekcí , kterou jsme trefně nazvali : zapamlskování negativního zážitku. Pomalu jsme zkoušeli s naší cvičitelkou Markétou si dělat z prohlídky zubů legraci a po úspěchu následovaly pamlsky.  Doufám, že Dantes brzo pozná, že to bylo opravdu omylem a bude se i nadále těšit na výstavy, stejně tak jako my. 

18.11.2007

Tak aby to nevypadalo, že se pořád jen chlubíme, jsme tady i s informací o nezdaru. Včerejší MVP v Praze byla v našem podání řekněme "neposouzená". Stalo se to, že Dantes, ač zuby jindy a jinde ukazuje celkem bez problémů, tady prostě ruku paní rozhodčí v tlamě mít nechtěl.  Sice jsme se obě snažily mu tento rozmar rozmluvit, ale nedal se. A tak, i když pochvala od paní rozhodčí na jeho kvality pohybové i růstové byla více jak pozitivní a bylo viditelné, i čitelné na posudku, že umístění by bylo tentokrát opět supr a že je jí to líto, zadala nám bohužel známku
NEPOSOUZEN.
No doufáme, že na dalších výstavách se nám bude dařit, aspoň tak jako doposud. Děkujeme všem, kteří nás v gbooku i jinak podporovali , za jejich slova pochopení a podpory. Vážíme si jich strašně moc !!
Gratulujeme všem, kteří včera v Praze na výstavě uspěli ! 


14.11.2007

Oznamujeme supr zprávu, náš bráška Denzell ( Denny) má DKK i DLK  0/0. Moc gratulujeme a radujeme se spolu s jeho páníčky =o)

11.11.2007

Právě jsme se vrátili z procházky, počasí se na chvíli obešlo bez deště a sněhu, tak jsme se všichni šli vyvětrat. Dantík potrénoval cvičení a za odměnu si mohl pohrát s novým peškem. Jak se mu to líbilo, můžete vidět zde.

7.11.2007

Doplnili jsme sekci Výcvik a Výstavy o informaci o ZOP a taky  přehled výstav na rok 2008. Za jejich přehled děkujeme Monice Tyslové, od které jsme si ho s jejím dovolením vypůjčili. Jak je vidět, máme co plánovat na další rok.

Jinak nezahálíme, trénujeme a trénujeme, třeba to bude někde vidět =o) Jinak se se všemi těšíme 18.11.2007 na viděnou v Letňanech na "mezinárodce".

 

28.10.2007

Oznamujeme, že jsme dnes v Lovosicích úspěšně složili zkoušku ZOP na známku velmi dobře. O provedených  chybičkách víme a moc chválíme bezvadnou práci pana rozhodčího Plška, který byl ke všem spravedlivý a vstřícný. Též děkujeme za bezvadné přijetí do kolektivu místního cvičáku, všichni k nám byli fajn a nápomocni. Společně s námi byli úspěšní i naši kamarádi ze cvičáku Dana a Cassidy z Kraje kalicha a Andrea s Lexem. Naše  velké díky patří též Radce Jindrákové a jejímu manželovi Jirkovi, kteří nám byli po celou dobu velkou oporou a povzbuzovali nás na naší první cestě za výcvikovým snažením. Díky nim máme fotky, a jedním slovem to vypadá...všude mlha, sem tam pes :-)  

24.10.2007

Hlásíme do světa skvělou zprávu, dnes jsme si na poště vyzvedli dlouho očekávanou obálku, která skrývala nádhernou informaci

Dantes má  DKK a DLK  0/0

Máme obrovskou radost a teď už nám  nestojí nic v cestě za dalšími plány, kterých máme opravdu hodně.

Děkujeme všem, kteří s námi ty nervy prožívali a drželi nás svojí podporou nad vodou !!!!!!  

20.10.2007

Nové fotky, nezahalíme :-)   ZDE

19. 10. 2007

Nabídka štěňátek Hovawarta

Obrazek

V případě zájmu o fešáky kontaktujte
Mgr. Krukovou
Telefon: 604 293 929
E-mail:
jana.krukova@seznam.cz

PODROBNĚJŠÍ  FOTKY  ŠTĚŇÁTEK ZDE 


13.10.2007

Obrazek

Zúčastnili jsme se Speciální klubové výstavy hovawartů v Milovicích u Hořic, kde se tentokrát sešla opravdu pěkná řádka hovíků v počtu 175.

Soutěžili jsme ve třídě - Mezitřída a vyběhali jsme si známku Velmi dobrý (VD). Myslíme si, že v takové konkurenci a s takovým panem rozhodčím, kterým byl pan Michael Kunze z Německa je to i tak velký úspěch.  Soutěžil s námi i náš černý bráška Dread, který dostal stejné ocenění.

Ve třídě otevřené soutěžili naši starší bratři..Coddys a Candy, kteří si vyběhali krásnou známku..Výborný.

Velký úspěch slavila i naše kamarádka Radka a celá její chovatelská stanice "Brzánecké vinohrady".

Obrovská gratulace také patří další naší kamarádce - Markétě a její Berrynce, která vyhrála třídu dorostu s krásnou známkou VN 1. Další naši kamarádi..Huggy z Adamova hrádku vyběhal krásnou VN 3  a Santa Conny Gasko Prim s Tyslíky vyběhala nádhernou Výbornou 4.

VŠEM MOC GRATULUJEME !!!!

Fotky naleznete zde a posudek i diplom . Reportáž se právě zpracovává.

11.10.2007

Přidána reportáž z výstavy do sekce Výcvik a Výstavy.

09. 10. 2007

Naše výstavní snažení, bylo oficiálně ohodnoceno ČMKU, kdy Dantesovi byl vystaven a přidělen titul

Český Junior Šampion

Obrazek

7. 10. 2007

Obrazek

Dnes jsme se zúčastnili   MVP v Českých Budějovicích. Přihlásili jsme se do mezitřídy, kde na nás čekalo dalších pět konkurentů. Dnes tady jen v rychlosti....získali jsme nádherného CACe,CACIBa a nakonec všeho i BOBa. Naše radost nezná mezí, jsme opravdu moc šťastní a spokojení. Chtěli bychom tady všem poděkovat, jak za držení palečků tak za krásné a dojemné gratulace u nás v gbooku. Strašně nás ta podpora a společná radost ode všech potěšila.Zítra panička přidá reportáž, fotky zvládla už dneska a najdete je zde. Zároveň jsme tímto úspěchem splnili podmínky k získání titulu JUNIORCHAMPION o jehož přiznání se zítra přihlásíme.  

Obrazek

1.10.2007

Už jsme doma z výletu, no jen jsme trochu zmokli :o) a už jsme tu !!!

Udělali jsme si mini dovolenou, původně na houby, ale počasí rozhodlo, že budeme odpočívat v rytmu deště a tak jsme si užili jak odpočinku, tak relaxace nad zábavou ve formě Člověče nezlob se a pak i malou túrou po Špindlerovce. Zase se sem brzo vrátíme, máme stále co objevovat :o))

Fotky už jsou zde a reportáž panička přidá hned, jak jí to časík dovolí. Tak se zatím kochejte a díky za návštěvu, přijďte zas :o)

Obrazek

27. 9. 2007

Vyrážíme všichni na prodloužený víkend do Krkonoš na oblíbenou Boudu u lesa. Doufáme, že nám počasí vyjde a my nasbíráme dostatek hub a užijeme se vzájemně pospolu. Můžete se těšit na reportáž a fotky.

 Aby to nevypadalo, že se jen dovolenkujeme, prozradím tady, že taky trénujem na nějakou tu zkoušku.  

17. 9. 2007

Obrazek

Dneska je to novinka z trochu jiného soudku, ale i tak.....chceme oznámit, že naší chovatelce a kamarádce Radce Chmelinové a celé její rodince se dnes narodila další členka rodiny...došla nám krásná sms....Jmenuju se Bára a přihlásila jsem se v Ústí na svět drobet dřív. Ale s 3150g a 49cm se neztratím, Máma i táta byli stateční  :o)

Přejeme jí do vínku hodně zdraví, štěstí, lásky a úsměvů a Dantík děkuje "velké mámě" za supr dárek k 18. měs.narozeninám :o))) Je vidět, že toho "17" mají s Karkou nějak zakódované. Radujeme se s Vámi !!!! 

Obrazek

15.9.2007

Obrazek

Dnes ke mně na koupačku dorazil kamarád Huggýsek. Jsem moc rád, že se mu po operaci daří báječně a že konečně došlo na to naše společné koupání. Po cestě jsem mu ukazoval, jaké to tu máme krásné, jaké jsem mu objednal počasí na to jeho první koupání a cesta nám uběhla velmi rychle. Byl jsem rád, že se Huggy toho množství vody nezalekl a skoro hned za mnou skočil. Sice zjistil, že musí nožičkama plavat a že je to prima zábava, ale bylo vidět, že se mu to líbí. Můj mladší páníček byl pasován na dvorního fotografa, takže toto první Huggýskovo koupání perfektně zachytil. Pak jsme byli chvilku u nás na zahradě, já jsem v rámci Huggýskova odpočinku odpočíval v kotečku, aby měl Huugy i já klídek na odměnu...uzené ouško, které nám přivezla panička Huggýska Kamila. Moc jí za to děkuji, bylo opravdu vynikající :o))

Těším se na další setkání a doufám, že to letos ještě s tím počasím vyjde a smočíme společně ještě víc jak nožku.

Fotky z tohoto supr setkání najdete zde

8. 9. 2007

Jak jsme naplánovali, tak jsme učinili. Pochod se nám moc líbil, počasí vydrželo bez kapky deště a nám to šlapalo perfektně. Reportáž najdete zde, fotky z akce jsou zdeObrazek . Příští rok s námi mohou v obci Chotouň zase počítat :-)

                      7. 9. 2007

Plánujeme s Dantesem na zítra 8.9.2007 pochod Posázavím ( pochod 5P), více zde ,půjdeme

 Trasa A– základní (střední varianta do 18 km): Chotouň – Nechanice – Kostelec u Křížků – Markvart – Panská Skála – Horní Požáry - Turyně  - Drnka - Chotouň

Spolu s  námi se vydá na pochod i Dana s dcerkou Aničkou a naším kamarádem Cassidym z Kraje kalicha a Monika Jindráková. Ostatní z Brzánecké smečky jdou v rámci tréninku trasu o kousek delší :-)). Doufáme, že se počasí pro tento den obejde bez deště, chladno nám zase až tak nevadí.

Také jsem dnes přihlásila Dantese na MVP do Prahy, která se koná 18.11.2007.

5. 9. 2007

Přidali jsme odkaz na krásnou hw plavou dámu Almeru Mílas Moravia a její CHS ELIAN SCHILEZIEN, kde mají k odběru krásná štěňátka, více najdete na jejích stránkách .

2. 9. 2007

Dnes jsme byli na MVP v Mladé Boleslavi. Počasí nám přálo, bylo tak akorát na vystavování.   Skončili jsme na čtvrtém místě a se známkou VD 4.  Ale oba dva jsme z toho měli dobrý pocit, Dantes byl v pohodě. Více píšeme v reportáži. Pokud chcete vidět pár fotek, diplom a posudek, jukněte 

31. 8. 2007

VÍTÁME  VÁS  NA NOVÉM WEBU  A DOUFÁME, ŽE SE BUDETE ČASTO A RÁDI K NÁM VRACET. TÉŽ PŘIJÍMÁME NÁVRHY A PODNĚTY KE ZLEPŠENÍ....NAPIŠTE NÁM DO NÁVŠTĚVNÍ KNIHY, BUDE - LI TO V NAŠICH SILÁCH...RÁDI VYHOVÍME        :-))

DANTESÁCI :-) 

Obrazek

29. 8. 2007

Úvodem bych zde chtěla moc poděkovat Ivče Štamposké...paničce Arnyho z Beskyd, bez jejíž pomoci by nevzniklo to, co jste právě objevili. :-)  

Obrazek

8.8.2007
Přidali jsme reportáž z dovolené v Krkonoších do sekce Začátky a příhody a fotky jsou zatím zpracovány a brzo tady přibudou.
Chtěli bychom tady vyjádřit velkou podporu a držení palečků našemu kamarádovi Huggyskovi z Adamova hrádku, více na http://www.huggyland.com/.

6.8.2007
Šťastně jsme se vrátili z dovolené v Krkonoších, měli jsme se báječně, počasí k nám bylo také přívětivé a tak se nám podařilo prochodit si neznámější lokality Krkonoš a celkem máme v nohách a Dantík v packách 60 km. Fotky zpracujeme spolu s reportáží a co nejdříve uveřejníme.
27.7.2007
Zítra vyrážíme na týdenní dovolenou do Krkonoš. Dantík jede samozřejmě s námi, takže doufáme, že se zocelíme všichni túrami po horách a užijeme si spoustu legrace. Ubytovaní budeme zde...www.u-lesa.cz, kde jak píší mají rádi pejsky, tak se jedem přesvědčit :-)) Plánujeme i setkání s Míšou a naším černým bráškou Dredíkem, kteří jsou v Krkonoších doma.
26.7.2007
Byli jsme zase po delší době na cvičáku, tentokrát jeli s námi i Alena s Benem od nás ze vsi. Pocvičili jsme si i s Pavlou a Falkem, kteří přijeli po dlouhé době na cvičení, jelikož měli a stále mají mateřské povinnosti s Anežkou. Cvičení bylo v pohodě, občas se kluci doplňovali v ukazování, jak jim sem tam něco nejde, ale nakonec jsme to všechno zvládli, včetně překážek. Pak jsme čekali na obrany. Byli jsme proti sobě..Dantes a Ben a pan figurant se opravdu snažil. Beník byl na obranách skoro poprvé a tak to bylo takové supr seznamování a moc se mu dařilo. Dantík opět kousal na řidítka a tentokrát i druhé kolo bylo v plném nasazení. Udělalo mi to radost, kort když jsme měli delší absenci.
24.7.2007
Přidali jsme do sekce Výcvik a Výstavy reportáž z nedělní výstavy v Mladé Boleslavi.
23.7.2007
Zprávy o úspěchu našich kamarádů a kamarádek se šíří rychlostí blesku a tak i my gratulujeme všem, kteří byli v neděli v Mladé Boleslavi úspěšní. Jmenovitě to jsou....Dread Gora Monte -V4, JoyCranBerry z Budské samoty - VN 1, Attari Wart Kesidy - V , Bee-Bee z Brzáneckých vinohradů - V 2 res.CAC. Celkovou vítězkou s tituly CAC, Národní vítěz a BOB se stala Santa Conny Gasko Prim. VŠEM MOC GRATULUJEME Brzo přidáme i pár řádek do reportáže z výstavy.
22.7.2007
Dnes jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Počasí od rána nebylo opravdu moc na předvádění se, ale nevzdali jsme to a vyrazili do boje. V kruhu na nás v tř.mladých čekalo 7 soupeřů. Po posouzení všech jsme tam zůstali jen čtyři, paní rozhodčí z Polska se rozhodovala a nakonec nám udělila krásnou Výbornou 2. Máme velikánskou radost, v takové konkurenci jsme ještě nebojovali a tento úspěch posíláme do nebíčka naší babičce, která nás v týdnu opustila a byla naší velkou fanynkou :-( Do sekce Fotogalerie jsme dodali fotky z výletů v červenci a taky z dnešní výstavy. Spolu s námi v kruhu bojoval i náš bráška Dread, který vybojoval krásnou Výbornou 4. Děkujeme všem, kteří nám drželi palce a podpořili nás i u nás v gbooku.
18.7.2007
Prázdniny utíkají rychleji než se zdá. Malí páníčci už jsou zase na chajdě s babičkou a tak opět hlídáme doma jen ve třech ! Včera byli páníčci dlouho na cestách a tak jsem mohl být přes noc venku. Hlídal jsem jak ostříž a ráno jsem udělal paníčkům překvapení. Vyhrabal jsem díru hlubokou tak, že jsem se do ní v klubíčku vešel. Naštěstí jsem zvolil místo, které ještě čeká na terenní úpravy. Paníček pravil.... kdybych věděl, jaké díry umí ten náš hafan udělat, nekopal bych tady díry na stromky sám....tak doufám, že při dalších zahradních úpravách budu pozván jako znalec a pracant :-)) Chystáme se v neděli na výstavu do Mladé Boleslavi, panička byla ráda, když v TV hlásili, že se "ochladí" na 26 st. :-)) No to jsem taky rád, v tomhle současném vedru bych toho asi moc nepředvedl :-) Těším se, že se uvidím s psími kamarády a jejich páníky.
6.7.2007
Malí páníčci jsou na letním táboře a velcí páníčci doma osiřeli. Ale vůbec nezahálíme, jsou dny volna, tak se všichni spolu moc užíváme...odešli od nás poslední koťátka, máme za sebou výlet do Kralup nad Vltavou do čtvrti Hostibejk, kde se mi mimochodem moc líbilo, běhal jsem povětšinou na volno a připadal jsem si jak někde v lese, město mi jen připomínal ruch a občas nějaký ten komín. Odpoledne jsme vyrazili do Žižic na cvičák. Dneska to bylo jako .."jen pro plavé", jelikož je čas dovolených , sešli jsme se tam jen s Tyslíky a jejich Conny. Cvičení jsme oba dva zvládali dobře, sem tam nějaký ten výpadek, ale to se stane i profíkům, že ? Dneska mě paníčci nejdřív slíbili pohled z Ještědu, ale pro nepřízeň počasí jsme nakonec skončili v Prachovských skalách, po cestě jsem slavil obdiv, moc jsem se líbil...krásný retvívr mi pro tentokrát říkali...panička sice objasňovala, že s retvívrem mám podobnou jen tu barvu srsti, ale myslím, že těm "psím znalcům" to bylo stejně fuk. Taky záviděli páníčkovi ten supr pohon podobný lanovce...to jsem byl já na vodítku...takhle rychle paníček Prachovky ještě neprošel..prohlásil.:-)Bylo milé, že se s námi pozdě odpoledne loučilo i sluníčko. Pak jsem se ještě proběhal po zahradě u kamaráda mého paníčka, všechno jsem hned hlídal, jako bych tam byl doma. Nakonec jsem si hodil šlofíka v kufru našeho auta a uteklo to rychle a už jsem byl zpátky na mé zahradě. Vše o mém dění v posledních dnech najdete co nejdříve ve Fotogalerii.
3.7.2007
Sice je to z jiného než psího soudku, ale nedá nám to, nezmínit zde, že se dneska odpoledne našim kamarádům Pavle a Honzovi Majerovým, co u nich v boudě spinká Falko, narodila krásná dcera Anežka ( 2,9kg a 47cm) Chtěli bychom jim i tímto moc pogratulovat k narození miminka a začínáme si zvykat na oslovení "rodina" :-))
30.6.2007
Chtěli bychom pogratulovat našemu kamarádovi Cassidymu z Kraje kalicha k dnešnímu zdárnému absolvování svodu mladých...jeho panička Dana nám psala, že to bylo všechno dle standardu....a hodnocení ...nejlepší štěně z vrhu C....takže huráááááááááááááá !! Zítra jde na svod další náš kamarád Ben z Lavandule a tak držíme jemu i jeho paničce palce, aby to všechno zvládli na "1". :-)
28.6.2007
Dnes jsem byla zase po delší době na cvičáku. Musím Dantese pochválit...jako bych kdy dělala něco jiného ,že? ale dneska mu to šlo opravdu super. Měla jsem to na cvičáku zase "na povel", požádala mě o to Markéta, která měla doma nové paníčky pro své berňácké štěndo. Takže jsme (já a Dantes) s Danou a Sidym zopakovaly vše co už umíme, takové to všechno na zkoušku ZZO, dařilo se i Sidymu, takže za chvíli nebylo co opakovat :-) Poté dorazila Katka s Ydou a dali jsme si to všichni ještě jednou :-) Pak jsme zkusili i překážky...Katka s Ydou nám ukázaly..co někde viděly nového...sed a leh na kladině a tak jsme si to všichni s velkým zaujetím vyzkoušeli....podařilo se. Pak ještě pomalinku Áčko a slabounká metrovka a bylo odcvičeno. Pak jsme čekali na příjezd figuranta na obrany. Tentokrát byla Markéta vyzbrojena foťákem, takže za pár dní budeme mít fotky z obran...konečně bude vidět, že se tam neflákáme. Sice jsme druhé kolo končili ..já jako miss mokré tričko a Dantes zrovna po koupeli, ale i tak nás to bavilo...jen kdyby tam nebyly v trávě ty pachy.... říkal figurant...Dantes to spravedlivě rozděloval...jednou kousnout figuranta :-)) poté zase stopička :-)
28.6.2007
Haf, tady Dantes a poslušně hlásím, že moje domácí marodka se už rozplynula do víru dění, takže doma hlídám sám, ale jsem tomu i rád, protože to pro mne skýtá i více možností na prochajdy a rošťárny. Dneska se těším na cvičák a obrany, včera jsem to na louce s paničkou zopáknul a panička pořád měla ruce hore a volala....šikulaaaa, superrrrrrrrrrr, ....jen tak mezi námi.....potřebovala po té bacilové anabázi trochu zvednout náladu :-)) a kdo jiný , než její věrný přítel člověka to dokáže do maxima, že ? :-))) Přidal jsem si na webík odkaz na supr stránku, kterou vytvořila moje kámoška Ivuška a to Hovawarti v nouzi.....sice Ivča ani Arny v nouzi nejsou, ale naši psí kamarádi na této planetě, kteří jsou nám hovawartům aspoň trošku podobní, mají šanci získat supr paníčky. Děkujeme všem, kteří nám posílali podpory na úhyn bacilů, těšil nás i tento...."lidský" zájem o nás.
14.6.2007
Doneslo se i k nám, že další hoví kamarád...Huggy z Adamova hrádku má už co by "prcek" svojí webovou boudičku, takže i my přidáváme odkaz a těšíme se na další novinky u nich :-))
14.6.2007
Omlouváme se za delší neaktualizaci stráneček, což je u nás nezvykem, ale přepadla nás nemocnost, nejdřív panička, teď malý pániček, takže máme 14denní absenci na cvičáku. Dneska vyrážíme dohnat zameškané a zítra zase zkusíme stopy. Mezi těmi nemocemi jsme dorazili i na poštu, takže naše účast na NVP v Mladé Boleslavi je zpečetěna a tak jsme to přidali i do akcí, které nás čekají. Mimochodem máme dneska i obrany, tak jsem zvědavý, jestli jsem všechno nezapomněl. Jednu novinku z uplynulých dní bych tady vlastně měl. Naše obyvatelky z kočičí říše nám konečně přinesli ukázat svoje dětičky...no jejda nánku...zvolali páníčci, je toho rovnou 7 kousků, máme kocourky i kočičky a barevná škála se nám zúžila na černou a černobílou a jeden šedivomourovatý kocourek....avšak kde k němu naše černobílá Dixi přišla??? A neřekne a neřekne !!! Takže tímto nabízíme i Vám,pokud chcete mít další kamarádku či kamaráda a kočku či kocourka k tomu, kontaktujte mojí paničku a ta Vám vše ráda zprostředkuje a daruje do dobrých a milujících rukou. :-)) Já jsem coby chůva přímo báječný, občas si s koťátky hraju jako s plyšáky, potom je umyju..olíznu a jejich mamky u přemytí pak prskají a kýchají !!:-))
1.6.2007
Přidali jsme nové fotky ze cvičáku do sekce Fotogalerie. Jelikož jsem nemocná, včera jsme měli cvičákovou absenci, no příště to doženem :-) V sobotu jsme byli poprvé na stopách pod odborným vedením Markéty....za což jí touto cestou moc děkujeme. Otevřeli jsme další kapitolu našeho výcviku. Dantes byl na stopě hrrr a tak jsme společně s Markétou volaly...Dante..pomalu...hledej...stopa :-)) Mezi námi..celkem zbytečná slova, Dantes nezpomalil a stopu našel i bez našeho upozornění. Musíme trénovat a příště poklademe raději piškoty, tohle jelítko vonělo široko..daleko...no jelítko to ani jinak neumí, že ? :-))
Opožděně, ale přece přidáváme i reportáž z Litoměřické výstavy.

24.5.2007
Zase jsme byli na cvičáku, tentokrát tam na nás čekala milá změna...přišla se na nás podívat Kamila, která se nemůže dočkat, až si přiveze domů plavého psíka Hugyho z Adamova hrádku. Tak jsme měli fotografku na cvičení. Fotky přidáme později. Cvičení bylo supr, Dantesovi se dařilo. Pak byly obrany a i v tom vedru, které panovalo na "place" si Dantes hezky zakousal na řidítka. V sobotu se chystáme poprvé na stopy, takže zkusíme další oblast, která nám byla doposud neznámá. Opět děkujeme Všem, kteří nám v gbooku gratulovali k litoměřickému úspěchu.
20.5.2007
DOKÁZALI JSME TO !!! Na dnešní MVP v Litoměřicích se na nás zase usmálo to pomylsné štěstí a máme ve třídě mladých V1 CAJC . Opět máme obrovskou radost !!!!! Pan rozhodčí Havelka byl sympatický , jasně říkal, co od nás potřebuje a my jsme mu to dle svých možností ukazovali. Je pravda, že pocit jsme měli občas hodně smíšený, ale nakonec to dopadlo, jak nejlépe mohlo. Děkujeme všem, kteří nám fandili a drželi palce,tlapky a my nevíme co ještě a oba dva tady přísaháme, že nám to opravdu pomáhá a těší nás to u srdíčka :-))) Co nejdříve přidáme reportáž a na fotky se můžete podívat již nyní v sekci Fotogalerie.
18.5.2007
Včera jsme byli na cvičáku jako obvykle. Tentokrát jsem si zahrála na cvičitelku já, pod dohledem zkušené Jarky Sojkové. Nejdříve jsem si musela zesynchronizovat sama sebe a pak jsem mohla velet ostatním. :-)) Šlo nám to dle hodnocení Jarky moc dobře a všechny tři psovodky a jejich hafíci nás s Dantem poslouchaly. Pak jsme Jarce předváděly přivolání a aport a dostávaly další důležité rady. Po cvičení psi odpočívali v odkládačkách a my čekaly na příjezd figuranta. Obrany proběhly tentokrát zase jinak, byla tzv. double kruhovka...tzn. jen ve dvou proti sobě. Dantes si figuranta náležitě hlídal a pak i kousal do řidítek. Druhé kolo bylo ve stejném duchu. Na vše dohlížela Markéta a případně radila, jak povzbuzovat. Těšíme se na neděli na výstavu do Litoměřic, ale jak už to tak bývá, nervozita je velká. Děkujeme všem, kteří nás podporují a drží palce i tlapky. Přidán nový odkaz na slovenskou hw slečnu Bleys Folcrum a její smečku.
15.5.2007
Kvapem se nám blíží další účast na výstavě....tentokrát v Litoměřicích, takže musíme zase trochu zapracovat na nácviku, abychom tam vůbec k něčemu byli :-))). Jinak nás kontaktovala majitelka Bena z Lavandule, která bydlí u nás ve vsi, že její Ben už dostatečně vyrostl z malého štěňátka a že by si určitě rád a nebojácně zaběhal s naším Dantem. No tak uvidíme,jak dnešní společné venčení dopadne. Minule mu stále ukazoval bříško a Dantes štěkal s náznaky....neválej se tady pořád a běháme :-)) Ve čtvrtek máme zase cvičák a obrany.
10.5.2007
Byli jsme zase na cvičáku. Tentokrát nás cvičila náhradnice Radka za Markétu, která měla jiné povinnosti. Vyúka byla pro nás hodně moc poučná, zkusili jsme si nějaké nové metody na aport i na chůzi u nohy. Pak byli zase plánované obrany. Tentokrát byla zase kruhovka, Dantes byl v pohodě, i když tam nebylo tolik elánu jak minule. Ale elán se dostavil, když si šel do druhého kola individuálně kousnout na nabízená řidítka. Štěkal, skákal a pak i kousal. Máme velkou radost, Dantes z kousání a já z toho, že nás to baví...teda hlavně Dantíka :-)).
9.5.2007
Uplynuly dny volna a my s Dantem jsme vůbec nezaháleli. Počasí sice není nic moc, ale denně trénujeme a pilujeme přípravu na ZZO. Naše hřiště za vesnicí je přímo k tomu ideální. Jak jsme si tam dneska tak cvičili, koukáme a v lese na nás kouká zajíc i srnka. Říkám si, teda takové diváky hned tak někdo nemá. Vítr foukal opačným směrem a tak ani Dant nebyl rozptylován. Podle mne tam vydrželi docela dost dlouho. Pak si tam běžel jeden pán maratónek, toho Dantík vyštěkal, vypadal na vodítku jako šelma a běžec kupodivu přidal :-))) Když potom viděl, že si s Danťou hrajeme, usmíval se na celé kolo. Zítra se chystáme na cvičák a na obrany. Zjistili jsme, že jsme zachyceni na fotkách ze cvičáku, které pořídila Dana se Sidym, takže je co nejdříve přidáme do Fotogalerie. :-))
3.5.2007
Dneska jsme byli na cvičáku. Zkoušeli jsme si nanečisto s Markétou ZZO a po obodování nám na kontě utkvělo 45 bodů ze 60. Víme o nedostatcích s aportem, takže máme stále co pilovat. Pak jsme nastoupili na nácvik obran. Nejdřív jsme si vyzkoušeli kruhovku, Dantes byl fantastický, štěkal, hlídal figurantovi kůži :-)) a pak i kousal. Při druhém individuálním kole si kousal na řidítka, štěkotem povzbuzoval figuranta k nabídce. Přihlížející nás moc kladně hodnotili. Máme radost, že obrany budou pravidelné vždy po cvičení a tak budeme moci trénovat.
3.5.2007
Přidán odkaz na Clairmonta z Brzáneckých vinohradů, kterého pečlivě sledujeme na jeho cestě výstavami, treky apod. :-)))
2.5.2007
V sekci Výcvik a Výstavy najdete reportáž z mezinárodní výstavy v Praze. V pondělí jsme byli s Dantem za odměnu plavat v pískovně, no užíval si to opravdu doslova, potápěl se pod hladinu, i když tam původně skákal pro míček, který byl na hladině :-)). V úterý jsme byli na společné vycházce u Jindrákových z Brzáneckých vinohradů, dokonce jsme si vyzkoušeli společné cvičení...děkujeme za rady !!!! Při cestě domů jsme ještě zajeli za našimi kamarádkami Markétou a Berrynkou a jejich rodinou a konečně jsme si mohli pomuchlovat Berrynku a ukázat jí Dantíkovi. Moc se nám na návštěvě líbilo a určitě to brzo zopákneme, třeba příště zase u nás.
29.4.2007
Dokázali jsme to !!!!! Naše dnešní účast na MVP v Praze byla završena získáním ve třídě mladých V1 CAJC !!!! Naše radost nezná mezí :-))) Dantes byl opravdu velký šikula, pěkně ukazoval vše co bylo potřeba, pak si hodil pár koleček běhu po velkém kruhu a pak už jen čekal na rozhodnutí. Více se dočtete v reportáži, na které usilovně pracujeme a fotky ve fotogalerii najdete už nyní. Dovolte nám touto cestou moc poděkovat všem, kteří nám drželi palce a dokonce nás přišli osobně jen tak podpořit. Opravdu si toho moc vážíme.
26.4.2007
Děkujeme všem za velkou podporu na nedělní výstavu, bude nám túze potřeba a doufáme, že se s někým setkáme v neděli i "na živo". :-)))
25.4.2007
Tak nezahálíme a pilně trénujeme. Dneska jsme byli pozváni na cvičák na obrany, ale bohužel z důvodu neúčasti figuranta, se obrany nekonaly. Tak jsme si s paničkou zopákli cvíčo, co už umíme, bylo hodně místa a klid, takže to všechno šlo bezvadně. Překážky jsme pomalu taky hezky překonali. Zítra se chystáme na cvičák opět, tentokrát na nácviky na ZZO. V sobotu jde panička pomáhat na cvičák na závody, kde naživo poprvé uvidí, jak to při takových závodech a zkouškách chodí. Já budu doma hlídat paníčka a Ondru a sbírat síly na nedělní výstavu.Večer skočíme za doktorem pro razítko, že jako můžu do společnosti a v neděli ráno mě čeká výstava. Moc se těšíme a panička mi doma občas smutní, nervozita na návštěvě, tomu říká. Já jí vesele uklidňuji, že to zvládnem a na důkaz slibu jí olíznu tvář. :-))
19.4.2007
Dneska bohužel obrany na cvičáku nebyly, snad příště. Tak jsme se zaměřili na výcvik ke zkoušce ZZO a to nácvikem aportu. Dantes viděl činku v akci poprvé, dosud jen míčky, hračky, klacíky. Takže nám chvilku trvalo, než jsme pochopili, že to divné, dřevěné je k tomu určené taky a pak už jsme to tzv. z huby nepustili. Teda pustili, ale po povelu pusť nám to někdy trvalo docela dost dlouho. Ale byl to přínosný nácvik, děkujeme za něj Markétě, jelikož její trpělivost byla obdivující. Pak jsme si sami pocvičili na place poslušnost, dokonce i odložení s volným pohybem ostatních psích kamarádů po cvičáku...takže trochu ztížené podmínky, ale Dant odložení splnil bez chybičky, takže jsem měla zase jednou velkou radost. Na příště se těšíme na obrany. Nezapomínáme nacvičovat na výstavu, jelikož "pražská výstava" se kvapem blíží a naše nervozita stoupá.
16.4.2007
O víkendu jsme byli s Dantem na další koupačce u nás v pískovně. Těšil se tam a bylo to na jeho chůzi u vodítka občas hodně vidět. Když jsme byli u vody, vletěl tam doslova po hlavě. Najednou ve vodě vyskočil...připomínalo to, jako by šlápnul na minu, či co ?? Lekli jsme se a Dantes taky, ve vodě jsme nic neviděli, takže jestli kapr, sumec nebo snad "vodník" se přišel podívat na novou potápku se už nedozvíme, jedno však je jasné, museli jsme opustit místo nálezu a házet klacky a hračky o kus dál. Tam už problém nebyl a Dantes si to náramně užíval. :-))) Po cestě jsme si hodili jeden nácvik na výstavu a tak nám v poli jako diváci posloužili zajíci a koroptve a jako největší zvědavec se jevil nedaleko stojící bažant. V neděli pomáhal při sadbě muškátů a jiných květinek do truhlíků, občas to bylo na nervy, to když hlídal a pomáhal, odnesl to jeden truhlík, teda jeho obsah, který se vysypal. Prostě když se dělá jedno, druhé musí počkat. To už dneska Dantes ví. :-)
6.4.2007
Jak jsme slíbili, tak činíme. Je tady info, jak jsme včera dopadli na cvičáku. Nejdříve jsme měli poslušnost, no docela to šlo, ale pak nás cvičitelka Markéta trochu testovala, co vydržíme, jak my psovodi, tak hlavně hafani. Vzala svá dvě štěňátka a při odložení mezi nimi procházela a veselým hlasem povzbuzovala svoje fenečky k běhu. No byl to docela výkon, udržet hafany v odložení. Pak si Dant usmyslel, že jako poslouchal už dost a pustil do popředí svojí pubertu. Rychle jsem mu vysvětlila, že tudy cesta nevede, a tak po chvíli pochopil, že naštvaná panička není to pravé :-)) Ještě jsme nacvičili na výstavu: postoj, zuby, běh a přišly na řadu obrany. Přiznávám, že po Třebáni, jsem měla více méně obavy, jak to dopadne. Ale Dant opravdu překvapil. Jeho kožený rukáv, co má doma na nácvik pevně figurantovi držel a poslouchal moje velké povzbuzování. Opravdu se mu moc dařilo. Při odbíhání kůži držel a nepustil, ale když bylo potřeba pustit - pustil. Druhé kolo pro něj i pro mne skýtalo další překvapení, řidítka. Nejdříve mu je figurant David dvakrát hodil a Dant si je v letu prohlédl, ale pak se tak zakousl, že jsem myslela, že si roztrhl mordu. Opravdu moc pěkný a pevný zákus měl, i sám David se divil a nechtěl věřit, že je to dnes poprvé. Takže jsem šikulu chválila a doma paníčkovi vyprávěla, že Dantes obrany tentokrát zvládl na 1*. :-))
5.4.2007
Byli jsme v sobotu v Milovicích, výlet to byl parádní, potkali jsme plno báječných lidiček a hafíků, s některými jsme se už znali, někteří byli pro nás noví. Udělali jsme spoustu fotek, které přidáme co nejdříve. Denzell (Deny) úspěšně absolvoval svod a Frisco Sour Šédedab (Falko) taky. Doufáme, že jako podpora jsme nezklamali :-)) Dneska se chystáme opět na cvičák, a krom obvyklého cvičení nás dnes čekají poprvé i obrany. Sice jsme první obrany zkusili už ve Třebáni, ale tam to bylo opravdu jen o kontaktu s figurantem, doufám, že dnes to bude o kousání. Takže nám držte palečky a tlapky a my Vás za odměnu budeme hned informovat, jak to dneska vlastně dopadlo. Jen naokraj musím uvést, že Dantík má letos za sebou už první koupačku v pískovně, byl na něj opravdu krásný pohled, tam šel jen tak ležérně a domů se vracel omládlý jak štěně :-))
29.3.2007
Přidán odkaz na stránky, kde najdeme jednotlivé tipy zkoušek,jejich provedení a následné bodové hodnocení. Taky bychom chtěli někdy v budoucnu nějakou složit :-))
31.3. 2007
Jedeme na svod do Milovic, tentokrát jako podpora našeho brášky Denzella (Deny) a taky podpořit kamarády ze cvičáku Pavlu a Falka (Frisco Sour Šededab). Budeme držet palce.
22.3.2007
Uběhl už dlouhý rok, ve kterém se nám zatím nepodařilo nalézt zmínku o našem bráškovi Darwinovi, takže se hledá ČZN hovík Darwin Gora Monte, néé že by se ztratil, ale brášky a ségry "déčka vrhu" z Gora Monte by zajímalo jakpak asi Dárwi vyrostl a jak se má :) Takže pokud máte doma dozajista krásného znakáče z Gora Monte tak budem rádi když se nám ozvete :-D:-D:-D Děkujeme !!!!
18.3.2007
Vyrazili jsme do Kyškovic, do CHS Brzánecké vinohrady, za naší kamarádkou Radkou. Udělaly jsme velikou procházku, na které jsme se seznámily s kamarádkou Radky - Markétou, která se co nevidět stane paničkou čzn fenečky Joy Cran Berry z Budské samoty. Bylo nám potěšením poznat supr lidičky a doufáme, že i Dantík splnil očekávání :-) . Na vycházce jsme si vyzkoušeli s Dantíkem, jak nám jde nácvik na výstavu, před "cizím" ...i když Radka pro nás není cizí, ale při nácviku s námi nebývá :-), takže jsme jí ukázali i zuby a postoj, aby si nás mohla vyfotit. Všechno jsme zvládli, takže nás to jen utvrdilo v přesvědčení, že to děláme správně. Počasí zprvu vypadalo, že nás bude jen zalévat, ale pak si to naštěstí rozmyslelo. Ještě jsme si dali u hostitelky moc dobrý dortík s čajem a pak už jsme uháněli k domovu. Jak jsme si vzájemně řekly...musíme to co nejdřív zopakovat. Do odkazů přidán kontakt na další psí kamarádku Markétu a čzn fenečky.
17.3.2007
Oslava byla báječná, dostal jsem plno dárků.....uzel na tahání, pískací čínku na aportík, plyšové prasátko na hraní, více párků v rohlíku z bůvolí kůže a jednu velikou jitrničku. Jak jsem se měl a jak jsem si dárků užil se můžete podívat ve Fotogalerii. Děkujeme všem za krásná přáníčka, moc nás potěšila :-))
17.3.2007
.... D A N T E S .... SLAVÍ.... DNES.... 1. NAROZENINY... Přejeme Ti, ty náš chlupáčku, hodně zdravíčka, samé dobroty, nějaké ty lumpárničky - bez těch by to v psím životě nebylo tak veselé :-)) a taky, aby jsi byl i Ty s námi všemi ve smečce spokojený a rád. Máme Tě moooc rádi. :-))
16.3.2007
Byli jsme na kontrole u pana veterináře. Dantes se mu líbil, rána se nám zacelila a bylo nám ještě doporučeno, trochu nožičku šetřit. Ve čtvrtek na cvičák už budeme fit úplně. :-) Taky jsme zkontrolovali váhu, blíží se nám ten rok....17.3....takže máme 39,5 kg a 65cm v kohoutku. Zítra plánujeme oslavičku, ale o tom, jak to probíhalo Vám povíme po víkendu. Chystáme se v neděli na prochajdu do Brzáneckých vinohradů, a s ohledem na hárání jejich psích obyvatelek, půjde s námi ven jen Bee-Bee. Těšíme se a doufáme, že to jarní počasí nám ještě vydrží.
8.3.2007
Dnes jsme toho hodně zařídili. Máme zajištěnu účast na MVP v Litoměřicích. Dále jsme si do odkazů přidali novou plavou skoro maminu Arianu Sideric Miks. A nakonec jsme přidali fotky z dnešního jarního odpoledne, když Dantík relaxoval na místní louce.
7.3.2007
Přidány fotky z Beskydské horské výpravy.
6.3.2007
Vyprávění z naší horské výpravy přidáno do sekce Začátky a příhody. Fotky přidáme co nejdříve. Dantes se v současnosti léčí se svým zraněním, bere antibiotika a má naordinovaný klidový režim na týden. Ale jinak už vypadá jak zdravý hafík. Cvičák se tento týden pro něj nekoná.
24.2. - 2.3.2007
Dovolená " skoro beze sněhu " v Beskydech :-))
16.2.2007
Upravila jsem dneska sekci Akce, jelikož se nám blíží odjezd do Beskyd na dovolenou a taky jsem právě zajistila a zaplatila naší účast na MVP v Praze Letňanech,chystanou na 29.4.2007. Dáme se tedy s Dantesem do usilovného nácviku všeho, co je na takovou výstavu potřeba a budeme doufat, že to pro nás bude milé zpestření našeho psího soužití a žití.:-)))
12.2.2007
Zvážila a změřila jsem našeho skoro 11.měsíčního drobečka :-))) Váha ukázala 39,5 kg a metr se zastavil na 65 cm.
9.2.2007
Dovolujeme si oznámiti, že se koncem února 2007 chystáme na horskou dovolenou do Beskyd. Dantes bude součástí naší vysokohorské výpravy a všichni se už moc těšíme. Doufáme, že počasí pochopí, proč se jezdí v zimě na hory a nadělí nám trochu více sněhu. Máme naplánované setkání s hovíkem Arnym a Ivčou, takže se bude opakovat setkání jako v létě, jen s tím rozdílem, že Dantes je už o krapánek větší hafan :-)))) A jak se těšíme ? Tááááááááákhle moooooooocccccc !!!!!!!! :-))))
5.2.2007
Šla jsem včera s Dantesem na hoďku ven, musím hned úvodem sdělit, že Dantes poslouchal jak hodinky, asi věděl,že včera(v neděli) paničku naštval, tak se choval jak miláček, šel poslušně u nohy, netahal na vodítku,prostě supr vycházka. Tak jsme si tak v klidu šli a až na konci vesnice kde je už les, tak najednou kde se vzal,tu se vzal chlap, vylezl z lesa, kde ani nebyla cesta.Já se zastavila a začala se bát....Dantes byl asi tak 5 m přede mnou,zastavil se a začal couvat,opravdu couvat nespustil chlapa z očí..doslova. Když se docouval ke mně,narazil mi do nohou a bez žádného povelu ani rady sedl si mi k levé noze a pokračoval ve vrčení, které začal jen co ho uviděl.Chlap pokračoval v chůzi směrem k nám, když nás míjel tak Dantes vyštěknul.....s chlapem to ani nehlo a pokračoval v chůzi dál. Dantes mi seděl u nohy pořád dokud chlap nezmizel do bezpečné vzdálenosti od nás, pak si tak lehce popoběhnul a přiběhl mi dát "hubana".Moooooc jsem ho pochválila,jaký je to šikovný kluk, že mě takhle hlídal a byl pozorný. Celý zbytek procházky se ode mě nehnul, no možná tak na metr a zpátky, pak jsme si pohráli s klackem, ale to byl fofr,jak běžel zpět a pořád se rozhlížel okolo. Byla jsem opravdu ráda, jak situaci vyhodnotil a že já jsem ho nemusela vůbec dirigovat ,co má dělat. I u toho štěkání seděl jak přibitý. Vyprávěla jsem to doma manželovi, když večer přijel domů a přitom jsem pekla smažák ,takže jsem měla otevřené dveře na terasu kde ležel Dantula a kroutil při mém vyprávění hlavou.Byla jsem na něj pyšná, jak hlídal a na manželovi bylo vidět, že je rád, že nás Dantes hlídá.
4.2.2007
Zase jsme tu měli návštěvu. Přijel za námi Falko se smečkou a vyrazili jsme na společnou procházku. Počasí bylo skoro jarní a naše přírodní okolí přímo lákalo na dovádění venku. Taky jsme si zacvičili a paníčkové si hoodně popovídali. Pak si dali u nás čaj a něco k snědku a my hafani jsme je zatím jistili z venku na zahradě. Bylo to opravdu prima a už se těším na středeční cvičák. Fotky dodáme co nejdříve. :-)))
30.1.2007
Jééé už vás tady bylo od začátku stránek celkem 2000 na návštěvě, máme z toho obrovskou radost a doufáme, že se k nám budete často všichni vracet a o své návštěvě necháte malý vzkazík i u nás v gbooku. Váš Dantes a jeho smečka :-)))
27.1.2007
Dneska jsme byli pozváni na návštěvu do Buštěhradu, kde bydlí náš kamarád Cassidy se svojí smečkou. A jaké to bylo, se dočtete v sekci Začátky a příhody. Fotky samozřejmě taky jsou, najít je můžete v sekci Fotogalerie. Máme-li to shrnout...moc se nám tam líbilo a byl to zase jeden prima den.
24.1.2007
I k nám už konečně dorazila zima a samozřejmě největší radost z toho má náš Dantes. Lítá po zahradě, dělá čumákem práci krtka, pak se zase válí ve sněhu jak když válí sudy, no je prostě senzační. Dneska zkusil táhnout na sáňkách nejmenšího páníčka a kdyby ho nic nezdržovalo, tím myslím staršího páníčka, tak z něho byl hotový sněžný pes. Do fotogalerie přidány dnešní sněhové fotky.
17.1.2007
Tak jak ten čas letí, dneska je Dantesovi 10.měsíců. Jsme rádi, že ho máme a doufám, že i on je u nás spokojený a rád. Sice jsme ho teď nevážili, jelikož už ho prostě neunesu a k vet. nebyl důvod zajet. Takže tyto základní věci k věku doplníme později. Vyrostl z něho bezva hlídač, nic mu neunikne, jak se říká ani myš a i ve cvičení vidíme velké pokroky. Takže Dantíku, jen tak dál, máme Tě moc rádi.
10.01.2007
Byli jsme po delší přestávce opět na cvičáku. Tentokrát mohu na Dantese valit jen samou chválu. Opravdu, nacvičovali jsme poslušnost dle ZOP a Dantesovi se všechno moc dařilo. Naše cvičitelka Markéta také nešetřila chválou. Pak jsme ještě zkusili přechod přes kladinu, tentokrát hezky pomalu a né úprkem jako ve dnech minulých. Na cvičák dorazil další nováček, myslím že to byl pejsek rasy buldoka, byl opravdu moc šikovný a svému zajímavému jménu nedělal vůbec ostudu. Jeho jméno je Diesel. :-))
Jelikož nejmladší z paníčků nám od Nového roku marodí, tak dlouhé vycházky a návštěvy nejsou. Snad jen procházky a nacvičování pouze s paničkou.

04.01.2007
Konečně přidány reportáže a fotky z posledních dnů loňského roku 2006