Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školka pro štěňata KC Rychety 10.6.2006

10. 6. 2006

ŠKOLKA PRO ŠTĚŇATA - KC RYCHETY - 10.6.2006

Ráno jsme se synem vyrazili na sraz s bráchou u benzínové pumpy a pak společně pokračovali směr Uhříněves. Po malém hledání KC Rychety,jsme konečně byli na místě. Už tam nebylo skoro kde zaparkovat, všude samí hovíci, radost pohledět. Po cestě...resp. při hledání nás potkali nějací mladí lidé ve fábii a když uviděli štěníka na zadním sedadle, usmáli se a následovali nás při hledání.
Tak jsme byli posláni p. Goldmanovou na počáteční vyběhání, jelikož se na cvičáku ještě dodělávala zkouška ZOP, tak abychom nic nenarušili. Hned jak to bylo možné, šel Dantýsek z vodítka a bylo legrační, jak hledal sobě vlastní štěníky, ti větší ho zatím moc nebrali, jsou velcí a uhopsaní, řekl si asi, tak vybíral ty "nemotory". Největší zájem byl ale o Denyho, přece jenom vlastní krev je vlastní krev. A pak společně vyráželi za ostatními. Byli jsme tam jediní dva štěněcí plaváci, ostatní byli ČZN a černí. Společnost "stejně postižených" lidí byla fajn, ti mladí lidé z fábie s Artem z Nových sadů se drželi v naší blízkosti. Po úvodním přivítání od p. Goldmanové a představení našich instruktorek výcviku jsme se rozdělili do 3 skupin podle věku.Štěňat do 3 měsíců tam bylo 6, pak asi tři 4měs. a pak se to blížilo k roku.To už jsem neregistrovala, naše věkovka byla rozdělena do skupin po třech a začalo se s výcvikem. ....To tak hezky zní...Bylo to spíš seznámení s tím zajímavým okolo. Začali jsme s agillity, pak byl nácvik na svod a výstavy a nakonec byla poslušnost.
U agility nám bylo podáno info a pak jsme si zkusili překážky, tunel a dopodrobna nám bylo vysvětleno a ukázáno, jak na to. Musím konstatovat, že to bylo zábavné pro všechny, poprvé jsme si vyzkoušeli, jak fungují povely na psa....hop,tunel, jak správně lákat zvíře na akci a pak jak správně pochválit. Když se o tom mluví, tak to tak složitě nevypadá, ale když mi pak instruktorka říkala, kolikrát jsem Dantesovi řekla hop a tunel, než vběhnul do tunelu, tak si pak člověk uvědomí, jak je to těžké, kontrolovat jak psa, tak sebe.
Pak jsme si dali pauzu, takové lehké občerstvení pro psíky, ale i páníky.....jen ten vrchní se zdál být nějaký divný...objednávali jsme si kafe,ale když ani po půl hodině se nejevil nám vyhovět, spokojili jsme se s colou a mezi tím poslouchali přednášku o nácviku povelů sedni,lehni,zůstaň atd.
Potom následovala další etapa výcviku a to seznámení se s měřidlem, kontrola a nácvik ZUBY atd. Zuby jsme zvládli v pohodě,už to znal z domova a tak bylo nové jen to měřidlo. Nejdřív si to očuchal a pak nechal „tu paní“, ať si dělá co potřebuje. Stál v klidu, tak jsem byla ráda, neboť doma s tím moc nesouhlasil. Míra v kohoutku 39,5 cm, tak jsme to doma taky zvládli,tam jsme naměřili 40 cm normálním metrem a za daleko složitějších podmínek ze strany Dantese.
Zaplatili jsme vstupní poplatek za akci a pokračovali v debatách o čem jiném než o hovíkách.
Pak nastala poslední etapa. Odešli jsme s paní Goldmanovou na poslušnost. Nejdřív jsme si zkusili chůzi po nepříjemném materiálu :-))) byla to brnkačka, to by měli ostatní vidět, po čem chodí Dantes u nás na zahradě. Tady byli jen igelity, dřeva, železný rošt, to doma jsou cihly, tašky na střechu, prkna, díry a hromady čehokoliv.Tak tohle jsme zvládli opravdu na jedničku. V tomto směru máme našeho psíka dostatečně připraveného.
Pak jsme trénovali přivolání, odvolání na VOLNO a mezitím nám bylo do hlavy huštěno jak na to, co děláme správně a co špatně, zkoušeli jsme, aby poslušnost šla i když se nechce psům, páníčci se snažili, ale jelikož už bylo odpoledne, štěňata nežrala a nespala......bylo to náročné opravdu pro všechny. Psi střídavě spali, leželi, pak se prali a honili hračky atd. Taky jsme nacvičovali APORT, někteří měli o hračky zájem, jiní dali přednost leháru :-))
Celkové hodnocení dne :Dalo nám to hodně, zjistili jsme jací jsou naši štěníci frajeři. Dále jsme proškolení i s názorným předvedením a tak už zase víme víc než jsme věděli. Koupili jsme tam pamlsky Medvědí tlapičky, aby se nám lépe učilo, prý piškot není to nej, je pravda,že to voní už na dálku.
Měli jsme se jít ještě socializovat do metra, ale jelikož jsme viděli, že ti naši mazlíčci jsou už úplně grogy, tak jsme raději slíbili, že tak učiníme později, a to také splníme,opravdu už by to na ně bylo přespříliš. Nic by z toho neměli.
Tak jsme spokojení a unavení....odjeli domů.
Dantýsek doma dospával deficit a taky doháněl jídlo, včera nechtěl skoro žrát, teda když panička jinak nedá, tak to s její ruční pomocí do sebe dostanu, říkal si asi. Tak doufáme,že se z toho brzo vzpamatuje, včera jsme vycházku vynechali a postačil pouze pobyt na zahradě a v lavoru, na víc nebylo síly, my bychom šli, ale Dantes hodil leháro a bylo vymalováno. Tak jsme ho nechali odpočívat.
Určitě se v září opět zúčastníme, to už budeme trochu větší frajeři a tak doufám, že to bude vidět.